Jak pečovat o pokožku v zimních měsících?

pece o pokozku v zimnich mesicich

Pokožka obličeje je v zimě vystavena extrémní zátěži. Proto je vhodné o ní pečovat se zvýšeným zájmem. Kosmetika v zimě vytváří ochrannou vrstvu pokožky, která funguje jako štít proti nepříznivým vlivům. Použijte ji ve svůj prospěch. Kosmetička Míša z Weledy vám prozradí, které produkty má během zimy vždy v pohotovosti.


Ochrana rtů

Pokožka rtů je velmi citlivá, náchylná k poškození a v zimních měsících patří mezi jednu z chladem nejvíce ohrožených oblastí těla. Potřebujeme je proto neustále vyživovat, zvláčňovat a chránit. Tyčinka na rty Everon vaše rty vyživí díky obsahu přírodních olejů a ochrání je před mrazem díky včelímu vosku. Navíc obsahuje přirozený UV filtr.

Tyčinka na rty Everon

Péče pro obličej

Ochrannou vrstvu pleti vytvoří bohatý krém Coldcream. Díky obsahu včelího vosku chrání pokožku a redukuje také ztrátu její vlhkosti. Pro děti, které jsou chladem více ohrožené, protože jejich pokožka si zatím nevyvinula dostatečnou ochrannou funkci doporučujeme Měsíčkový ochranný balzám, který neobsahuje žádnou vodu a pokožku tak proto dokonale a spolehlivě chrání. Oba produkty můžeme používat také na ruce.

00 RGB Moisture Lotion Almond Aluminium Tube

Extra porce výživy

Skin Food využijete nejen přes den, ale také jako pomocníka k dodání výživy večer a na noc. Využijte jej také na ruce a nohy – zejména na suchá místa jako jsou lokty či kolena. A kdybyste si na horách chtěli dopřát trochu hýčkání, namažte si po umytí nohy silnější vrstvou Skin Foodu a na nohy si navlečte teplé ponožky. Skin Food oceníte nejen v zimě, ale přes celou sezónu. Používat jej můžete jako denní či noční krém, jako krém pod make-up, či jako výživnou pleťovou masku.

Michaela Kolková působí ve společnosti Weleda jako odborná kosmetická poradkyně a vede prodejnu Weleda Beauty & Store v Praze.