Jak podpořit laktaci – citlivě a efektivně

PR článek_Pilulka_obr.2

Kojení je tou nejkrásnější a nejpřirozenější cestou, jak nakrmit své miminko. Není však všem maminkám dopřáno. Nedostatečná laktace, nebo naopak přílišná tvorba mléka, špatné přisání miminka, bolestivá a citlivá prsa, záněty – to vše může hladký průběh kojení narušit a maminky poté hledají nejrůznější způsoby, jak si mateřské mléko udržet. Značka LOVI nyní představuje zcela novou elektrickou odsávačku mateřského mléka Expert, která velkou část těchto problémů pomáhá maminkám řešit.

Jak zvýšit laktaci?

Existuje mnoho způsobu, osvědčených rad i receptů, jak tvorbu mateřského mléka podpořit. Základem je pravidelná strava a také pitný režim. Miminko je potřeba k prsům přikládat pravidelně, ideálně kdykoliv si řekne. Čím častěji děťátko přiložíte, tím více mléka se vytvoří a je také hustší. Pokud však máte bolestivé bradavky, je dobré prsa nejprve zklidnit krémy či obklady, nebo se poradit se svým lékařem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dvoufázová odsávačka LOVI

Pokud však máte spavé miminko, nebo potřebujete nutně odejít, je vhodné mateřské mléko odsát, aby vás později prsa nebolela.

Značka LOVI vyvinula profesionální elektronickou odsávačku EXPERT, která funguje na základě dvou fází:

  • První fáze napodobuje rychlé sací pohyby miminka a podporuje tvorbu a vytékání mléka.
  • Druhá fáze hlubokého sání simuluje efektivní a aktivní sání, mléko se stává hustším a sytějším, tempo sání se zpomaluje.

Velmi přirozeně tak tato odsávačka napodobuje sání miminka –  měkká a silikonová vložka obklopuje bradavku ze všech stran, což připomíná přisání děťátka k prsu. Díky 3D technologii a moderním materiálů je odsávání mléka velmi pohodlné a hlavně bezbolestné. Součástí je moderní digitální panel, na kterém zcela jednoduše regulujete sílu sání.

Profesionální podpora laktace

Díky elektronické dvoufázové odsávačce Expert odsajete více mléka v kratším čase – šetří tak čas, který můžete věnovat miminku či rodině. Odsávačku ocení hlavně maminky, které pracují a hledají alternativní způsoby krmení, nebo které mají nalitá a bolestivá prsa.

Velkou výhodou je, že se odsávačka dá jednoduše předělat na ruční, kterou můžete mít vždy u sebe.

Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.