Jak rozpoznat citlivou pokožku a jak o ni pečovat?

Citlivá pokožka se může projevit v každém věku. Vzniká tehdy, pokud dojde k narušení přirozené bariérové funkce a následně ke ztrátě vody v pokožce, do které pak pronikají látky, které pokožku dráždí. Příznaky citlivé a velmi suché pokožky se mohou objevit kdekoliv na obličeji a mohou být podobné příznakům, které vznikají při kožním onemocnění, spojené s nedostatkem hydratace.

Mezi nejčastější projevy citlivé pokožky patří: pocity pálení či napětí, mírné začervenání až zarudnutí, svědění, silný pocit suchosti nebo otoky.

Citlivost pokožky může být způsobena: znečištěným prostředím, bakteriemi, některými složkami v kosmetice, UV zářením, pocením při sportu, klimatizací či sprchováním horkou vodou.

Pro zlepšení každodenního komfortu citlivé a velmi suché pokožky je nutní respektovat její křehkost a používat hypoalergenní produkty, obsahující minimum ingrediencí, protože citlivá a velmi suchá pokožka je zpravidla citlivější na alergeny (jako jsou například parfémy a konzervanty), které jsou často v kosmetických přípravcích používané.

Ačkoliv na citlivou a velmi suchou pokožku neexistuje lék, lze její příznaky úspěšně mírnit odpovídající šetrnou péčí.

Citlivou a velmi suchou pokožku je nezbytné DOSTATEČNĚ HYDRATOVAT každý den a omezit tak její citlivost.

Topicrem, odborník na hydrataci pokožky, nabízí celou řadu ultra-hydratačních přípravků, vyrobených speciálně pro kojence, děti a dospělé, které dodávají pokožce intenzivní 24 hodinovou hydrataci a jemně o ni pečují.

Vhodnou péčí pro citlivou a suchou pokožku celé rodiny je unikátní produkt Ultra-hydratační tělové mléko, které obsahuje účinné látky, které pokožku intenzivně 24 hodin hydratují, a zároveň ji chrání. Ve Francii se toto Ultra-hydratační tělové mléko stalo dokonce nejprodávanějším. Ultra-hydratační tělové mléko má velmi lehkou texturu, rychle se vstřebává a dodává pokožce okamžité pohodlí po celý den. Neobsahuje parabeny, je hypoalergenní a neucpává póry. Ultra-hydratační tělové mléko bylo dermatologicky testováno na citlivé pokožce.

Zdravý stav pokožky může obnovit také konzumace stravy, která je bohatá na antioxidanty, jako jsou vitamíny A, C, E a přírodní rostlinné oleje nebo konzumace ryb.