Jak se vyhnout potravinové alergii u vašeho miminka?

BebaHA_dm_web1200x628px_CZ

Riziko vzniku potravinových alergií u vašeho dítěte (kromě genetických předpokladů) mohou snížit následující opatření.

  • V prvních šesti měsících kojte.
  • Příkrmy se doporučují zavádět mezi ukončeným 4. – 6. měsícem věku dítěte.
  • Alergologové doporučují neoddalovat zavádění potenciálně alergizujících potravin, včetně arašídů, ořechů, sóji, vajec, ryb a pšenice.
  • Přidávejte vždy jen jednu novou potravinu. Další přidejte až po 3 až 5 dnech, abyste mohla snáze identifikovat potraviny, které způsobily případnou alergickou reakci.
  • Jednou z nejčastějších dětských alergií je alergie na bílkovinu kravského mléka. Kravské nebo kozí mléko proto zavádějte až v době, kdy bude dítěti nejméně 9 až 12 měsíců. Místo nich se snažte udržet kojení nebo podávejte náhradní HA kojeneckou výživu s hydrolyzovanou 100% syrovátkovou bílkovinou, jejíž účinnost byla prokázána klinickými studiemi.

Hypoalergenní mléko s vylepšenou recepturou

Pokud musíte kojení ukončit nebo začít dítě dokrmovat, zeptejte se svého lékaře na možnost používat náhradní hypoalergenní kojeneckou výživu, tzv, H.A. s částečně hydrolyzovanou 100% syrovátkovou bílkovinou, která má jako jediná prokázaný krátkodobý i dlouhodobý účinek ve sníženém výskytu alergických onemocnění (atopická dermatitida).

  • Skvělou volbou pro miminka ohrožená potravinovou alergií je BEBA OPTIPRO® HA s těmito prospěšnými vlastnostmi: Speciální hydrolyzovaná bílkovina OPTIPRO® HA trénuje ještě nevyzrálý imunitní systém dítěte cestou tzv. orální tolerance, a tím po vzoru mateřského mléka pomáhá ke snížení rizika vzniku alergií a k správnému vývoji dítěte.
  • Hydrolyzát OPTIPRO® HA má jako jediný potvrzené účinky vědeckými studiemi: až 50% snížení výskytu alergických projevů (atopické dermatitidy) v prvních 3 letech života u dětí se zvýšeným rizikem vzniku alergií.
  • Vzorem pro kojeneckou výživu BEBA OPTIPRO® HA se stalo přímo mateřské mléko. Výživa tak obsahuje probiotické bakterie Lactobacillus reuteri. Tento probiotický kmen se vyskytuje ve střevní flóře kojených dětí. Díky němu jsou střeva osídlovány správnou střevní mikroflórou pro rozvoj vnitřní imunity. Zklidňuje bolesti bříška, zkracuje dobu pláče u dětí s kolikami1.
  • Samozřejmostí je 100 % laktózy a vyvážený obsah tuků, včetně LC-PUFA (mastné kyseliny ω-3 a ω-6), které jsou nezbytné pro rozvoj mozku a očí vašeho děťátka.

Pokud máte podezření, že vaše dítě trpí alergií, navštivte co nejdříve svého dětského lékaře.

1studie Savino F, Cordisco L, Tarasco V, et al. Lactobacillus reuteri DSM 17938 in infantile colic: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. Pediatrics 2010;126:e526–533