Jak si vybrat správný ochranný faktor u krémů na opalování?

Hodláte si užít léto do sytosti a nemůžete se dočkat tropických teplot? Většina z nás tráví slunné dny venku pod širým nebem, kde jsme neustále vystavováni slunečním paprskům a mnoho z nás sílu slunce stále podceňuje. Sluneční paprsky dokážou přitom být velmi nebezpečné a vzniklé kožní problémy, alergie nebo pigmentové skvrny bývají častou příčinou nedostatečné ochrany před slunečním zářením. Rozhodně tedy nepodceňujte dostatečnou ochranu před sluncem.

Ochranný faktor u opalovacích krémů

Všechny opalovací krémy obsahují UV filtr, který chrání naši pokožku před UV zářením. Podle množství obsažených UV filtrů a podle toho, jak krém zabraňuje pronikání UV paprsků do pokožky, se určuje UV filtr. Míra této ochrany je pak vyjadřována číslem SPF.

Jak se na trhu vyznat v široké nabídce opalovacích krémů a jaký vhodný krém zvolit pro vaši pokožku?

Na opalovacích krémech se určitě nevyplácí šetřit, přeci jenom jde o Vaše zdraví!

Při výběru vhodného krému je potřeba zvážit, k jakému fototypu se řadíte. Čím má člověk světlejší kůži, vlasy a oči, tím nižší je číslo jeho kožního fototypu a tím vyšší ochranný faktor opalovacího prostředku, potřebuje.

Ochranný faktor do 10

Vhodné přípravky pro osoby s pokožkou bez pih, málokdy se spálí a vždy se opalují do bronzova.  U těchto přípravků se jedná o velmi nízkou ochranu před slunečním zářením a mohou si je dovolit ti, kteří se nikdy nespálí a ani jim kůže po pobytu na slunci nerudne.

Ochranný faktor 15 až 30

Mohou volit osoby se světlejší až snědou pletí, hnědými vlasy a málo pihami. Tyto osoby se většinou velmi dobře opalují, ale někdy se i spálí.

Ochranný faktor 30 až 50

Pokud se většinou opalujete do červena a vaše pokožka se snadno spálí, je světlá a lehce pihovatá, sáhnout byste měli pro prostředcích s ochranným faktorem 30 až 50. Rozhodnete-li se strávit letní dovolenou u moře, zvolte raději ochranný faktor co nejblíže k padesátce.

Ochranný faktor 50

Krémy s takto vysokým ochranným faktorem jsou vhodné pro osoby s nedostatkem melaninu, jejichž kůže se prakticky vždy spálí nebo se opálí jen do červena a kůže jim nezhnědne. Tyto osoby mají většinou velké množství pih, velmi světlé vlasy, velmi světlou a citlivou pleť. Nejvyšší ochranné faktory jsou vhodné také pro osoby s kožními problémy a pro malé děti.

Správná volba pro Vaši pokožku!

Spolehlivou ochranu před sluncem pro citlivou pokožku celé rodiny, vám poskytne Ultra-hydratační krém na tělo a obličej, s ochranným faktorem SPF50+, od francouzské dermokosmetiky Topicrem. Ultra-hydratační krém na tělo a obličej SPF50+ byl speciálně vyvinutý dermatology a pediatry, aby zajistil pokožce vysoce účinnou a velmi bezpečnou ochranu před sluncem, před nepříznivými vlivy ze slunečního záření a alergiemi ze slunce.

Pokožce dodává také intenzivní a hloubkovou 24 hodinovou hydrataci a je vhodný i na velmi citlivou pokožku. Je hypoalergenní a neobsahuje parabeny a zvyšuje hydrataci pokožky až o +36 %.

Naše doporučení na závěr?

Opalovací krémy používejte minimálně 15 minut před pobytem na slunci. Nanášejte dostatečně silnou vrstvu a také dbejte na rovnoměrné rozetření. Nezapomínejte také na dostatečnou hydrataci pokožky, která se pobytem na slunci velmi rychle vysušuje. Nevystavujte malé děti a miminka slunečnímu záření.