Jak si zachovat zdravou a krásnou pokožku i v chladných dnech?

happy family

S příchodem školního roku se pomalu loučíme s letními teplotami a venku se pomalu začíná ochlazovat. Léto střídá podzim a než se nadějeme, za dveřmi jsou Vánoce. Jak si v těchto chladných dnech zachovat zdravou a krásnou pokožku, tak jako ji máme v létě? Dozvíte se v následujícím článku.

Studený vzduch a nízké teploty jsou velkým nepřítelem naší pokožky a je dokázáno, že tyto faktory mají velmi špatné dopady na naší kůži.

Určitě všichni známe ten pocit, když přijdeme domů z práce nebo z procházky a naše pleť je hezky narůžovělá. Bohužel po příchodu do tepla se ale kůže začíná nepříjemně natahovat, pne se a kolikrát máme potřebu se pořádně podrbat, protože nás kůže pořádně svědí.

Všechny tyto následky vznikají ze dvou důvodů. Jedním z nich je právě střídání teplot při přecházení z vyhřátých místností do zimy, které naší pleti nesvědčí. A také to, že je ve vzduchu méně vlhkosti, než tomu bývá na jaře a v létě.

Tyto příčiny mají právě za následek vysušování pleti, objevování červených skvrn na kůži, šupinatění kůže i podrážděnost pokožky.

UM-Face-Light-40ml

Jak těmto příčinám předcházet?

Základem je HYDRATACE. Kromě ultra-hydratačních krému na obličej a tělo, nezapomínejte také na pitný režim, na který se v zimě a chladném počasí dost často zapomíná!

Z ultra-hydratačních krémů používejte, pokud máte suchou pleť, raději mastnější krémy, které zabrání ztrátě vlhkosti a slouží také jako ochranná bariéra. Naopak je-li vaše pleť spíše mastnější nebo kombinovaná, sáhněte po ultra-hydratačním krému a zkombinujte jej s vašim oblíbeným krémem, který používáte.

Skvělým pomocníkem, který dodá vaší pleti intenzivní a hloubkovou hydrataci, je ultra-hydratační péče o obličej od Topicrem. Vyzkoušejte ultra-hydratační pleťový krém, který obsahuje koktejl aktivních látek, které jsou přítomny v pokožce a v kombinaci s biomimatickým lipidem zklidňují, vyživují a chrání pleť. Ultra-hydratační pleťový krém dodává pleti intenzivní 24 hodinovou hydrataci a zanechává ji vláčnou a zářivou a zvyšuje hydrataci pleti až o +70%.