Jak správně pečovat u zuby?

O krásném, zářivě bílém úsměvu sní snad každý z nás. Ne každému je ale krásný chrup dán do vínku. Pro některé z nás jsou bílé zuby nedosažitelné, ale správnou péči se o to můžeme alespoň pokusit. Jak?

Správné čištění zubů

Správná technika je základ. Zuby čistěte odzhora dolů a zpět. Tahy musí být rychlé, aby odstranily plak a nečistoty. Kdo si čistí zuby ze strany na stranu, dělá to špatně.

Pravidelná péče

Zuby je třeba čistit pravidelně, každý den a aspoň dvakrát. Jak dlouho? Dříve se říkalo, že stačí 2 minuty, dnes už se říká 3-4 minuty. Zuby je třeba čistit po každém sladkém nebo na zuby se lepícím jídle. Naopak – nená nutné čištění po konzumaci vodnaté zeleniny a pití čisté vody.

Zuby čistěte s rozumem, nic se nemá přehánět. Přílišné čištění může narušit dásně a odhalit zubní krčky. A to není nijak příjemná záležitost.

Náš tip: Nezapomínejte ani na mezizubní prostory. Používejte zubní nit a zubní sprchu. Nám se osvědčila zubní sprcha Biotter WW Jet.

Hodí se k použití pro děti i dospělé, je určeny i k péči o zuby s rovnátky. Rychle a efektivně odstraní zbytky jídla, vyčistí mezizubní prostory, lehce promasíruje dásně. Rozdíl pocítíte a uvidíte už po prvním použití.

Obsluhu zvládnout i děti, není nijak náročná – a přesto účinná. Její fungování je založeno na stálém nebo pulsačním proudění vody pod tlakem. Proud vody se tak sandno dostane na těžko dostupná místa v ústní dutině.

Kartáček držte jako tužku

Držet kartáček v sevřené pěsti je zlozvyk. Nejlepší je kartáček držet úplně stejně jako tužku. Díky tomu na zuby nebude tolik tlačit. Neničí se tolik sklovina, neobrousíte si tolik krčky zubů.

Vyzkoušejte i kartáček s měkkými štětinami – pro odstraňování plaku je mnohem efektivnější. Nezapomeňte kartáček pravidelně měnit.

Vhodná zubní pasta

Její výběr je také důležitý. Hlavním kritériem by měl být obsah fluoridu. To je sloučenina fluóru, která remineralizuje zubní sklovinu a působí jako ochrana proti vzniku zubního kazu.

Podle jeho obsahu pasty dělíme :

  • Pasty pro předškoláky, které by měly obsahovat asi 500 ppm fluoridu
  • Pasty pro děti od 6 do 12 let s obsahem asi 1000 ppm
  • Pasty pro dospělé s obsahem 1000-1500 ppm fluoridu

Náš tip pro dospělé: Vyzkoušejte zubní pasty White Glo. Profesionální bělení zubů.

Vybírat můžete z past pro kuřáky, milovníky kofeinu, pro ochranu dechu i pasty pro citlivé zuby. Každé balení obsahuje balíček s plastovými mezizubními kartáčky. Pasty mají příjemnou chuť a jejich účinek se při pravidelném používání určitě dostaví. Vaše zuby budou o nějaký ten stupínek bělejší.

Bělení zubů?

Pořiďte si zářivě bílý úsměv z pohodlí domova. Ne každý má finance dojít si do zubní ordinace a nechat si ybělit zuby. Chcete se o to pokusit vlastními silami?

Na barvu zubů mají vliv hlavně genetické dispozice. Proto se nemusí podařit dosáhnout kýženého výsledku ani ordinančním bělením. Kdo se rozhodne použít přípravek pro domácí bělení, měl by používat jen bezpečné přípravky, které nepoškodí zubní sklovinu.

Náš tip: Znáte iWhite?

Neobsahuje peroxid vodíku, ale ještě účinnější technologii FCC (technologie s vrstvou krystalizovaného vápníku).

Malé bílé bioaktivní krystaly se používají v kombinaci s polymerem, který vytváří silnou vrstvu. Díky tomu se bílé bioaktivní krystaly fyzicky zafixují na povrchu zubu, což má za následek optické bělicí účinky.

Technologii FCC podporuje inovační novinka v bělení zubů: P.A.P. Jedná se o účinnou molekulu odstraňující skvrny, která rozbije barevné vrstvy na zubech na malé kousky,bez toho, aby narušila strukturu zubů.