Jak ulevit pokožce s atopickým ekzémem?

Topicrem AD Zvláčňující Balzám

Pro někoho je pojem atopický ekzém zcela neznámým označením, naopak pro jiné představuje noční můru v podobě věčné péče o pokožku. Atopický ekzém dokáže pěkně znepříjemnit život nejenom dětem, ale i leckterým dospělým. Lidé, které trápí toto kožní onemocnění, mají zpravidla velmi suchou a velmi citlivou pokožku, která má sklony se odlupovat, je popraskaná a často je toto kožní onemocnění doprovázeno také velmi silným a bolestivým svěděním.

Jedním ze spouštěcích faktorů atopického ekzému bývá genetika. Dále to mohou být faktory z vnějšího prostředí, klimatické podmínky (suchý vzduch), bakteriální vlivy, alergeny (roztoči, pyl, zvířecí chlupy aj.), hormonální vlivy, určitý typ potravin, stres nebo také nevhodné textilie, jako je například vlna či drsné oblečení.

Tento začarovaný kruhu svědění a škrábání může vést ke snížené schopnosti soustředit se a k nespavosti, což vede ke sníženým pracovním výkonům, ale i výkonům ve škole.

Jak tedy zabránit výskytu atopického ekzému?

V prvé řadě je důležité pokožku mýt každý den, abychom zabránili rychle množícím se bakteriím, které se na kůži velmi rychle množí a zhoršují pak stav pokožky a ekzému. Pokožku bychom neměli mýt příliš horkou vodou a měli bychom se vyhnout také horkým koupelím, protože teplá voda může být důvodem škrábání a může tak podpořit vyvolání ekzému. Vyhnout bychom se také měli všem spouštěcím faktorům, které jsou uvedeny výše.

Jak okamžitě ulevit pokožce s atopickým ekzémem?

Nutné je denní promazávání kůže vhodnými krémy, které kůži hydratují, zvláčňují, promašťují, zklidňují a obnovují kožní bariéru. Vhodnou volbou hydratačního krému na velmi suchou a atopickou pokožkou je Topicrem AD Zvláčňující Balzám, který je speciálně vyvinutý pro velmi suchou a atopickou pokožku. Není parfemovaný, takže pokožku nedráždí a je vhodný pro novorozence, děti i dospělé. Díky účinným látkám pokožku intenzivně a hloubkově 24 hodin hydratuje, vyživuje, zmírňuje pocity svědění, obnovuje a posiluje kožní bariéru.

Topicrem AD Zvláčňující Balzám má bohatou, krémovou a nelepivou texturu, která dodává pokožce okamžitou úlevu od svědění a škrábání. AD Zvláčňující Balzám byl dermatologicky a pediatricky testovaný na velmi citlivé a atopické pokožce, a to s prokazatelnými účinky.

Bohužel v současné době není možné úplně vyléčit atopický ekzém, protože nelze přepnout genetické predispozice. Volba léčby se řídí především závažností stavu, avšak základem úspěchu je spolupráce pacienta (rodiče), který musí porozumět podstatě a průběhu onemocnění, musí se naučit pravidelně ošetřovat kůži a též předcházet spouštěcím mechanizmům.