Jak vybrat správný tlakoměr?

^F3C9DE8D86ED69560FC4ECF2F6D2FAC4566B95FCF0E5A15D60^pimgpsh_fullsize_distr

Pořízení tlakoměru nepatří mezi každodenní nákupy, proto je vhodné se zaměřit na několik důležitých parametrů, aby vám funkční výrobek vydržel co nejdéle a spolehlivě fungoval.

Měření krevního tlaku by pro vás nemělo být něčím obtížným či složitým, celý proces musí být jednoduchý a především spolehlivý. I proto je vhodné vybírat mezi tlakoměry osvědčených značek, které jsou na trhu již delší dobu – bohaté zkušenosti má v této oblasti například tradiční výrobce a dodavatel zdravotnických potřeb Hartmann Rico, se svojí řadou tlakoměrů Tensoval.

Základním předpokladem pro výběr vhodného tlakoměru je jeho přesnost při měření, proto vybírejte modely, které prošly klinickým testováním v laboratořích a přesnost jejich měření je ověřená.

Tlakoměr Tensoval duo control například využívá dvě nezávislé metody měření, pro dosažení nejpřesnějšího výsledku.

Ovládání tlakoměru by mělo být co nejjednodušší a měli byste jej zvládnout ovládat jednou rukou – ve většině případů se na vás valí hromada informací a funkcí. Tlakoměry Tensoval mají jednoduché zobrazení informací, kdy na displeji vidíte přehledně pod sebou hodnotu systolického tlaku, diastolického tlaku a také srdeční tep. Samotné měření musí být také jednoduché – stiskem hlavního tlačítka změříte tlak a zobrazíte tep.

V případě, že bude tlakoměr využívat více osob, je vhodné vybírat modely, které mají širší nabídku základního příslušenství a funkcí. Konkrétně se zaměřte na tlakoměry se dvěma manžetami – obvykle je jedna menší pro ženy a jedna větší pro muže. Správná velikost manžety je velmi důležitá, nesprávně zvolená velikost či nasazení totiž mohou být příčinou nepřesného měření tlaku.

Dalším parametrem, který značně zvýší komfort používání tlakoměru, je vestavěná vnitřní paměť pro ukládání výsledků měření. Hodnoty naměřeného tlaku tak nemusíte zapisovat hned po měření, ale až po delší době si je přepsat do vlastního záznamníku měření. Opět platí, že byste při výběru měli zohlednit možnost používání tlakoměru více osobami a vybírat typy s pamětí pro více uživatelů.

Standardní záruka na většinu zboží je v České republice dva roky, při výběru dražších přístrojů, jako jsou tlakoměry, se však vyplatí uvažovat do budoucna a sáhnout po modelu, který má prodlouženou záruku například na tři až pět let.

Závěrem snad jen jedno doporučení, budete-li vybírat tlakoměr pro sebe nebo pro své blízké, poptejte se ve svém okolí na zkušenosti s různými tlakoměry – osobní zkušenost a subjektivní hodnocení totiž bývá tím nejlepším doporučením.