Jak zatočit s bolestí hlavy bez použití léků?

bolest hlavy

Bolest hlavy je hodně nepříjemná záležitost. A koho z nás alespoň jednou nepotrápila? Hlava třeští, nemůžete fungovat a dali byste snad cokoli za to, aby už ta bolest zmizela. Může se jednat o migrénu, bolest způsobenou stresem, krční páteří nebo o příznak nemoci.

Jak bolesti hlavy dělíme?

  • Primární (není doprovázena nemocí) – Na vině je migréna, únava, stres nebo přetížení krční páteře. Bolest může doprovázet zvracení, světloplachost nebo napětí svalů na krku a hlavě.
  • Sekundární (doprovází jiná onemocnění) – Může mít spoustu příčin. Pro správnou diagnostiku je důležitá intenzita bolesti, její délka a lokace a zda ji doprovází i další příznaky.

Dejte sbohem stresu

Jedním ze spouštěčů bolesti hlavy je stres. Dostatečně odpočívejte, najděte si čas na své koníčky. Na starosti zapomeňte.

Důvěřujte přírodě

Než sáhnete po lécích tlumících bolest, vyzkoušejte rady našich babiček.

Silný kuřecí vývar

Všestranný pomocník. Zatočí s chřipkou i bolestí hlavy.

Levandule, lípa, bazalka

Bylinky jsou báječným spolubojovníkem. Levandule, bazalka, tymián nebo květ černého bezu Vám uleví.

Citron

Věděli jste, že od bolesti Vám může pomoci také citronová šťáva? Ať už si ji zamícháte do vody nebo rozetřete kolem spánků, účinek Vás překvapí.

 Tvaroh

Další mnohostranný pomocník. Když Vás ochromí bolest hlavy, nakrájejte do něj cibuli a udělejte si obklad. Ten přiložte na 15 minut na čelo.

Syrové brambory

Nejen obklad z tvarohu je zázrak. Brambory nakrájejte na plátky a položte je na čelo a spánky.

Čerstvý vzduch

Vydejte se na zdravotní procházku. Pročistíte si hlavu – a to doslova. Zhluboka a pravidelně dýchejte. Nenechte se nikým a ničím vyrušovat.

 Oříšky

Častou příčinou bolesti hlavy je nedostatek hořčíku. Oříšky obsahují magnezium, které uvolňuje svaly a proudění krve do mozku.

Pravidlo 20/20

Trávíte hodně času u počítače? Dopřejte odpočinek nejen očím a vyzkoušejte pravidlo 20 na 20. Každých 20 minut se na 20 sekund podívejte jinam.