Jaké jsou příčiny zhoršení paměti?

V každodenním životě je nevyvážená strava, zahrnující nadměrné množství tuků, cukrů, glutenu, lepku a kaseinu (bílkovina mléčných výrobků) závažným rizikovým faktorem pro urychlení procesu zhoršení paměti a kognitivních funkcí. S postupujícím věkem je nejvíce postižena dlouhodobá a krátkodobá paměť.

Začátek tohoto procesu, lze pozorovat někdy i u 20letého jedince s postupnou progresí, u starších jedinců nad 65 let. U seniorů nad 65 let je významnou zdravotní prioritou „kognitivní ostrost“ paměti. Jak podpořit paměť a kognitivní funkce přírodní cestou?

Francouzská hroznová odrůda Vitis vinifera L, pocházející z oblasti Champagne (Francie) obsahuje nejvyšší podíl polyfenolů s vysokou antioxidační aktivitou. Polyfenoly patří k nejvýznamnějším antioxidantům a vysoké hladiny polyfenolů se obecně nacházejí ve slupce ovocných plodů. Dělí se na taniny, ligniny a flavonoidy.

Především francouzská odrůda Pinot Noir má velmi vysokou koncentraci flavonoidů – látek, známých pro své antioxidační působení a obsahující i vysoký podíl resveratrolu – přírodního antioxidantu. Divoká borůvka (Vaccinium angustifolium A) je také bohatým zdrojem polyfenolů, jako jsou fenolové kyseliny, flavonoly (kvercetin) a antokyany, které blahodárně ovlivňují kognitivní funkce.

Látka Memophenol kombinuje synergické vlastnosti extraktu z francouzských hroznů (Vitis vinifera L.) a extraktu z divoké borůvky (Vaccinium angustifolium A) obsažena v přípravku Memobiotic forte, je vítězem kategorie ingredience roku na Nutraingredients Awards 2017 a Memophenol získal i cenu za nejlepší farmaceutický produkt roku 2016 na soutěži French Innovation Corner.

Jedna kapsle Memobiotic forte obsahuje 150mg látky Memophenol (synergické kombinaci extraktu francouzské hroznové odrůdy Vitis Vinifera a divoké borůvky) a 50mg Bacopy drobnolisté (bacopa monniery) , která podporuje kognitivní funkce a duševní výkonnost. Doporučené dávkování jsou 2 kapsle denně (300mg).

Zdroje: S. Lefevre, D. Gaudout, J. Bensalem, Pattern of polyphenol intake and the long term risk of dementia in older persons.(2018) J. Bensalem, E.Gillard, Protective effects of berry polyphenols against age related cognitive impairment,(2016) S.Dudonne, A. Dal-Pan, P.Dourassa, Cognitive enhancing effects of a polyphenols rich extract from fruits without changes in neuropathy in an animal model of Alzheimer disease.