Jaké vitaminy a minerály jsou TOP pro nastávající maminky?

Těhotenství je pro organizmus ženy obrovskou zkouškou. V tomto období se totiž s jejím tělem dějí doslova divy, které zvyšují nároky na potřebu kvalitních živin, vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek.

Vhodné stravování a úprava jídelníčku

Pestrá a vyvážená strava většinu důležitých látek pro maminku obsahuje, ale ne vždy stačí pro správný vývoj plodu. Maminky by rozhodně neměly zapomínat, že je potřeba doplnit vitaminy a minerály i jinou formou a dopřát tak  miminku vše, co bude po dobu svého vývoje potřebovat. V opačném případě může být poškozen vývoj placenty a narušeno prospívání plodu. Negativní vliv bude mít tato situace na zdraví samotné budoucí maminky, protože veškeré živiny si totiž budoucí miminko bere právě z jejího organizmu.

Látky, které organizmus v době těhotenství potřebuje nejvíce:

  • Vitaminy B6 a B12 snižující míru únavy a vyčerpaní, přispívají k tvorbě červených krvinek, rovněž pomáhají posilovat funkci imunitního systému.
  • Kyselina listová napomáhá procesu dělení a diferenciaci buněk a k normální krvetvorbě a růstu zárodečných tkání během těhotenství.
  • Vitamin C pomáhá k vstřebávání železa a zároveň také posiluje imunitní systém.
  • Vitamin D je důležitý pro vstřebávání vápníku, čímž také napomáhá k normálnímu stavu zubů a kostí.
  • Zinek přispívá k syntéze DNA a má blahodárný účinek na nehty, vlasy a vzhled kůže.
  • Železo se podílí na procesu dělení buněk a přispívá k tvorbě hemoglobinu.

Mnoho maminek během těhotenství řeší komplikace jako je padání vlasů, zvýšenou kazivost zubů či také mnohem větší  náchylnost k nejhrůznějším virovým nemocem.  To vše má většinou na svědomínedostatečný přísun výše zmíněných látek.

Lékárna zná řešení

Jak již bylo zmíněno,zhoršené kvalita vlasů není v těhotenství ničím mimořádným, a proto je vhodné doplnit dostatečné množství zinku. Proto je v lékárně pro boj s tímto problémem k dostání doplněk stravy Elasti-Q® Vitamins & Minerals s postupným uvolňováním vitaminů a minerálů. Jednotlivé složky tohoto multiminerálního a multivitaminového přípravku pro těhotné a kojící ženy jsou navrženy s ohledem na hormonální změny v organizmu ženy. Přípravek obsahuje vyvážené množství prvků všeobecně doporučovaných v období těhotenství a kojení, jako je vápník, hořčík, železo, zinek. Díky systému postupného uvolňování tak dokáže organizmus ženy efektivně využít veškeré obsažené látky.

Kyselina listová – bez ní to nepůjde

Už při snaze o miminko je kyselina listová doporučována vaším lékařem či lékařkou, takže v případě, že ji ještě nemáte, neváhejte a rovnou zamiřte do nejbližší lékárny, kde si pořídíte. Kyselina listová totiž napomáhá procesu dělení a diferenciaci buněk a také k normální krvetvorbě a růstu zárodečných tkání během těhotenství. Její potřebné množství naleznete v doplňku stravy Elasti-Q® kyselině listové 800.

Dopřejte si v těhotenství pro sebe a své miminko to nejlepší!