Jarní očista těla: Proč ji zařadit a co vám pomůže?

Aloe vera

Detoxikace organizmu rozhodně prospěje. Zbaví se díky ní toxických látek, které se v něm nahromadily, a vy pocítíte novou energii. I proto patří k jaru, kdy nabíráme síly po zimě a snažíme se ulevit tělu, které jsme moc nešetřili. Však si vzpomeňte na svátky na konci roku nebo nedostatek pohybu, protože se vám jednoduše nechtělo ven.

Během zimy je naše tělo vystaveno mnoha nepříznivým faktorům, k nimž patří chlad, tma, úbytek energie nebo nedostatek pohybu. Mnohem vyšší je také výskyt nachlazení, chřipek a podobně. Teď je ale čas na nový začátek a vy ho chcete dopřát i svému tělu. Jak na to?

Očistné kúry mají mnoho podob – setkáte se s krátkodobými půsty, radikálními dietami nebo dokonce výplachem žaludku či střev. My preferujeme šetrnější přístup a doporučujeme dopřát tělu určité odlehčení společně s dodáváním důležitých látek. Jedná se jak o vitaminy a minerální látky, které ve stravě mohou v dostatečném množství chybět, tak o bylinné extrakty, které tělu pomáhají mimo jiné právě s očistou.

Aloe vera: bylina pomáhající (nejen) s detoxikací organizmu

Jedním z výborných pomocníků při očistě těla je aloe vera. Extrakt z této rostliny totiž usnadňuje detoxikační procesy v lidském organizmu a má pozitivní vliv na trávení, lze ho užívat i při žaludečních obtížích. Společně třeba s ostropestřcem, který má vliv na játra, je tak ideální volbou při očistné kúře, která se nejčastěji zařazuje na jaře nebo na podzim.

Aloe vera neboli aloe pravá obsahuje desítky zdraví prospěšných látek. Jsou mezi nimi například:

  • vitaminy (A, B, C, D, E)
  • minerální látky (vápník, hořčík, zinek, draslík, chrom a další)
  • enzymy
  • monosacharidy a polysacharidy
  • antioxidanty
  • aminokyseliny

Není tedy divu, že je aloe připisována celá řada prospěšných účinků pro lidský organizmus. Vždyť její schopnosti pomáhat jsou známé už od starého Egypta, pomáhala i starým Řekům a Římanům. Je také součástí tradičního léčitelství v Číně a dalších asijských zemích, populární je dnes i v Evropě nebo Spojených státech.

ocista

Aloe vera v šumivých tabletách

Dnes už ale není třeba aloe kvůli očistné kúře pěstovat, seženete ji v koncentrované podobě v doplňcích stravy, jakým je třeba Revital Očista těla od VITARu, tradičního českého výrobce vitaminových doplňků. Šumivé tablety obsahují vysokou dávku aloe vera (150 mg extraktu) a také vlákninu (inulin), která je pro střeva a trávicí trakt rovněž prospěšná. Pravidelný příjem aloe si tak zajistíte bez problémů každý den chutným nápojem s citronovou příchutí a očistu těla si můžete i užít!