Jaro je tady a s ním i jarní detoxikace organizmu!

První jarní den již máme za sebou a těšíme se z pocitu, že zimu vystřídá sluncem prozářené jarní počasí. Nastává čas na jarní očistu těla, protože většina z nás má zimní období spojené spíše s tučnějšími jídly než zdravými čerstvými saláty.

I aktivního pohybu je méně, protože nepříznivé počasí a brzká tma způsobují, že nás moc neláká jít ven běhat nebo podniknout delší procházku, to raději zůstaneme doma v teple. Naopak jaro v nás probouzí jak chuť na čerstvé zeleninové saláty, tak i chuť „vytáhnout paty z domu“. 

Očista celého organizmu je sice nejvíce spojována s jarem, ale pečovat o svoje játra by měl každý během celého roku, protože náš organizmus je škodlivými látkami zatěžován nepřetržitě ať už vlastní vinou (nezdravé stravování, stres, alkohol, kouření, nedostatek spánku aj.), tak i bez vlastního přičinění například z důvodu špatného ovzduší či pasivního kouření.

V neposlední řadě jsou játra často zatěžována i příjmem většího množství léků, které řeší onemocnění, které nás v danou chvíli, bohužel někdy i během celého života, provázejí.

Játra jsou „detoxikační továrna“ našeho těla a jsou největší žlázou v lidském těle o hmotnosti okolo 1,5 kg. Jednou z jejich funkcí je zbavovat tělo toxických látek přijatých trávicí soustavou, plícemi nebo kůží. Největším úskalím je, že nás játra nebolí a tak je péče o tento důležitý orgán podceňována. Je důležité mít na paměti, že pokud nejsou játra v pořádku, odrazí se to na naší celkové kondici. Ignorování zdravotního stavu tohoto orgánu může vést ke zdravotním komplikacím.

Co tedy dělat na jaře, aby se naše játra potažmo tělo, vrátilo do kondice?

Máme tu pro vás pár tipů:

  1. Změňte životní styl = více sportujte, zdravě jezte a dopřejte si dostatečné množství spánku.
  2. Pravidelně se stravujte = jezte min. 5x denně menší porce.
  3. Jezte zdravě = omezte přísun nevhodných potravin (tučné maso, uzeniny, sladkosti aj.)
  4. Věnujte pozornost přípravě pokrmů = grilování, smažení a pečení na tuku nahraďte vařením ve vodě či v páře, úpravou na teflonu bez použití tuku.
  5. Hodně pijte, ale to správné =  pijte „obyčejnou“ vodu, neslazené minerální vody a čaje, rozředěné čerstvé šťávy a vyvarujte se alkoholu a černé kávy
  6. Podpořte tělo vhodným doplňkem stravy pro vaše játra jako je například LIPOVITAN® S, který obsahuje silymarin, který přispívá k ochraně jater před dopady některých škodlivin, jakou jsou alkohol, průmyslové jedy i některé léky. Přípravek lze zakoupit v lékárnách nebo zde.

Více informací o produktu LIPOVITAN® S asoutěži o wellness pobyt naleznete na www.lipovitan.cz.