Jaro je tady a s ním i jarní detoxikace organizmu!

banner_lipovitan_Duo

První jarní den již máme za sebou a těšíme se z pocitu, že zimu vystřídá sluncem prozářené jarní počasí. Nastává čas na jarní očistu těla, protože většina z nás má zimní období spojené spíše s tučnějšími jídly než zdravými čerstvými saláty. I aktivního pohybu je méně, protože nepříznivé počasí a brzká tma způsobují, že nás moc neláká jít ven běhat nebo podniknout delší procházku, to raději zůstaneme doma v teple. Naopak jaro v nás probouzí jak chuť na čerstvé zeleninové saláty, tak i chuť „vytáhnout paty z domu“.

Očista celého organizmu je sice nejvíce spojována s jarem, ale pečovat o svoje játra by měl každý během celého roku, protože náš organizmus je škodlivými látkami zatěžován nepřetržitě ať už vlastní vinou (nezdravé stravování, stres, alkohol, kouření, nedostatek spánku aj.), tak i bez vlastního přičinění například z důvodu špatného ovzduší či pasivního kouření.

V neposlední řadě jsou játra často zatěžována i příjmem většího množství léků, které řeší onemocnění, které nás v danou chvíli, bohužel někdy i během celého života, provázejí.

Játra jsou „detoxikační továrna“ našeho těla a jsou největší žlázou v lidském těle o hmotnosti okolo 1,5 kg. Jednou z jejich funkcí je zbavovat tělo toxických látek přijatých trávicí soustavou, plícemi nebo kůží. Největším úskalím je, že nás játra nebolí a tak je péče o tento důležitý orgán podceňována. Je důležité mít na paměti, že pokud nejsou játra v pořádku, odrazí se to na naší celkové kondici. Ignorování zdravotního stavu tohoto orgánu může vést ke zdravotním komplikacím.

Lipovitan_DUO_30

Co tedy dělat na jaře, aby se naše játra potažmo tělo, vrátilo do kondice?

Máme tu pro vás pár tipů:

  1. Změňte životní styl = více sportujte, zdravě jezte a dopřejte si dostatečné množství spánku.
  2. Pravidelně se stravujte = jezte min. 5x denně menší porce.
  3. Jezte zdravě = omezte přísun nevhodných potravin (tučné maso, uzeniny, sladkosti aj.)
  4. Věnujte pozornost přípravě pokrmů = grilování, smažení a pečení na tuku nahraďte vařením ve vodě či v páře, úpravou na teflonu bez použití tuku.
  5. Hodně pijte, ale to správné = pijte „obyčejnou“ vodu, neslazené minerální vody a čaje, rozředěné čerstvé šťávy a vyvarujte se alkoholu a černé kávy
  6. Podpořte tělo vhodným doplňkem stravy pro vaše játra jako je například LIPOVITAN DUO, pouze 1 tableta denně zajistí dostatečný přísun cholinu, který přispívá k normální činnosti jater. Přípravek lze zakoupit v lékárnách nebo zde.

Více informací o produktu a probíhající soutěži o wellness pobyt naleznete na lipovitan.cz.