KAŽDODENNÍ PREVENCE OČNÍHO STRESU

„Suché oko“ začíná být novým civilizačním onemocněním. Odborníci odhadují, že tyto obtíže postihují každého pátého dospělého člověka v Evropě a tento trend stoupá. A přitom je velmi snadné naše oči preventivně chránit.

Vznik syndromu souvisí na jedné straně s životními podmínkami a stylem, na druhé straně pak se stárnutím populace, protože riziko potíží se zvlhčením oka roste s věkem. Velmi často je syndrom suchého oka způsoben prací s monitorem, protože při práci na počítači nebo při používání smartphonů máme tendenci mnohem méně mrkat než při jiných aktivitách.

Lidé, kteří intenzivně pracují na počítači a dívají se na obrazovku počítače, mrkají okem pouze 4x za minutu namísto obvyklých 15 mrknutí, a to vede k nedostatečnému rozprostření slzného filmu po povrchu oka. Slzný film se poškodí a oči vysuší. Důsledkem je zvýšený pocit suchosti, únavy, pálení a červených očí – tzv. „syndrom kancelářského oka“.  Tento diskomfort obtěžuje nejen fyzicky, ale negativně se projevuje také na produktivitě a kvalitě práce. Aktuálně tráví člověk v průměru 5 až 7 hodin denně před obrazovkou.

Často jsou syndromem suchého oka ohroženi také nositelé kontaktních čoček, protože čočky brání toku a rozprostření slz po povrchu oka. Slzný film může být poškozen také suchým vzduchem z ústředního topení nebo klimatizace, výfukovými plyny, ozónem nebo kouřem.

Při současném rychlém tempu rozvoje digitálních prostředků se očekává, že poroste i související hladina zatížení očí. Jen málokdo z nás ale umí tyto příznaky správně vyhodnotit a ví, jak jim předcházet. Jedná se o typické příznaky suchého oka.

Dopřejte svým očím úlevu, kterou potřebují s produkty řady HYLO EYE CARE od společnosti Ursapharm. Široký výběr zvlhčujících očních kapek umožňuje zvolit správný produkt pro denní a noční použití, bez ohledu na intenzitu obtíží.

Zvlhčující oční kapky HYLO® EYE CARE mají tyto hlavní benefity:

  • Vysoce kvalitní kyselina hyaluronová
  • Bez konzervačních látek a fosfátů
  • Snášenlivost s kontaktními čočkami
  • Použitelnost 6 měsíců po prvním otevření
  • Přesné dávkování, 300 kapek