Kdy je dobré sáhnout po doplňkovém magnesiu

Magnerot_PR-800x600px CZ2

Magnesium (hořčík) je velmi důležitý minerál, který pomáhá lidskému tělu ke správnému a bezproblémovému fungování. Je součástí mnohých enzymů, pomáhá srdci, svalům, buňkám. Přijímáme ho především vyváženou a zdravě připravenou stravou. Jelikož však při stravování děláme často kompromisy, sáhnout po doplňkovém zdroji magnesia někdy stojí za to. Kdy?

Když sportujete

Především při intenzivním sportování. Je přitom v podstatě jedno, o jaký druh sportu jde. Běh, kolo, plavání a podobně. Aktivní sportování představuje pro náš organismus často nadprůměrnou zátěž. Magnesium má vliv na svalovou kontrakci a normální rytmus srdce. Jeho nedostatek se může projevovat jako deprese, apatie nebo svalová slabost.

Během těhotenství

Během těhotenství, ale i během kojení, významně rostou nároky na organismus budoucí matky. Zároveň může klesat hladina magnesia (nejčastěji na začátku třetího trimestru). Magnesium je důležité nejen pro matku, ale hlavně pro zdravý vývoj děťátka.

Když jste vystavení stresu

Především v době, kdy na nás pracovní nebo jiné okolnosti tlačí a způsobují nám psychickou zátěž, je magnesium jedním z užitečných pomocníků. Pomáhá se snižováním napětí, třesu, tenzní bolesti hlavy a také v boji proti únavovému syndromu.

Při problémech se srdcem

Lidé, kteří bojují s vysokým krevním tlakem nebo s problémy se srdcem, pozitivní vliv magnesia pravděpodobně důvěrně znají. Pomáhá například v souvislosti s koronární chorobou srdce a artériovou hypertenzí. Vedle zdravého životního stylu a vyvážené stravy je to opravdu dobrý pomocník.

Magnerot_PR-800x600px CZ

Když vás trápí svalové křeče

Je v zásadě jedno, jestli mají křeče příčinu v nárazovém sportování, předmenstruačních stavech nebo souvisí s těhotenstvím. Svalové křeče jsou vždy nepříjemnou a bolestivou záležitostí. Magnesium působí na tonus hladkých svalů a je nápomocné při zmírňování všech výše zmiňovaných symptomech.

Pokud sáhnete po magnesiu, zvažte také, které díky přirozenému nosiči zvyšuje jeho efektivní vstřebávání a nezatěžuje organismus. Velmi užitečným nosičem je kyselina orotová. Její asi největší výhodou je, že je biologického původu. Nachází se totiž v zelenině nebo i v mlezivu a mléku a naše tělo si tak s ní ví velmi dobře poradit. Na trhu je vícero magnesií, které si můžete koupit v lékárnách. Jedním z nich je i Magnerot® od německé společnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnesium s dihydrátem magnesiumorotátu, tedy s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každé dobré lékárně.

Magnerot® je lék k vnitřímu užití s obsahem dihydrátu magnesiumorotátu. Před užitím léku si pozorně přečtěte příbalové informace a poraď se s lékařem nebo lékárníkem.