Když porozumíme potřebám dětského zadečku, vládne v rodině pohoda a klid

Pokožka novorozence je hebká, tenká, růžová, někdy s lehkým nádechem domodra – to pokožkou prosvítají cévy.Nemá vyzrálou kožní bariéru, ani povrchový ochranný kyselý plášt – proto je pro mnohé látky propustná a mnohem více náchylná k působení nepříznivých vlivů. Pokožka malých dětí je citlivá, zranitelná, s vyšším rizikem vzniku infekce.Na nepříznivé vlivy a cizorodé látky reaguje zánětem či podrážděním.

Celý den a celou noc je pokožka zadečku překrytá plenkou a tím je vystavena vyšší vlhkosti, zvýšenému teplu, neustálému tření o plenku, působení moči a stolice. Toto prostředí pro ni není zcela přirozené. Proto čím déle necháte zadeček „větrat“, tím je ve větší pohodě a rychleji regeneruje. Důležitá je také vhodná velikost a případně i materiál a složení plenek a volba přípravku, kterým zadeček ošetřujeme.

Přípravky, které jsou vhodné na každodenní péči, na ošetřování zdravé, byť prostředím namáhané pokožky, se typově (např. druhem, složením) liší od těch, které používáme v době, kdy je kůže zadečku zarudlá a se znaky infekce a opruzení (oteklá, posetá puchýřky, bolestivá).

Většina maminek potvrdí, že každodenní péčí o pokožku zadečku se dá velmi dobře omezit riziko vzniku opruzenin. Jsou však období – růst zoubků, změna stravy, nemoc, užívání antibiotik – kdy, i přes dokonalou preventivní péči, kůže zadečku nápor prostředí nezvládne a opruzení se objeví. 

Přípravky, které jsou vhodné ke každodennímu používání, by měly být šetrné, zároveň vytvářet tenký transparentní ochranný film a obsahovat další pečující látky (například panthenol, mandlový olej).

Aby se riziko vzniku opruzení zadečku miminka snížilo, je vhodné o pokožku pečovat, a to následovně:

  • Často dítě přebalujte, nenechávejte ho dlouho v mok­rých plenách
  • Po každé stoličce jemně, ale pečlivě omyjte zadeček vo­dou a osušte
  • Nechte zadeček vždy chvíli větrat
  • Před zabalením do čisté plenky ošetřete zadeček tenkou vrstvou masti, která pomáhá chránit pokožku (např. Bepan­then Baby)

Přípravky pro každodenní péči aplikuje ideálně při každém přebalování, případně před každým delším spinkáním. Stačí tenká vrstva. Bepanthen Baby chrání i tehdy, když nezanechá na pokožce zadečku bílý film.

Bepanthen Baby – ideální přípravek pro každodenní péči o pokožku zadečku Vašich dětí.

L.CZ.MKT.CC.09.2019.1726

Komerční sdělení