Komáři: nejen otravní, ale hlavně nebezpeční společníci letních dovolených u nás i v zahraničí.

fb_drontal

Ať už zůstáváte v létě ve své domovině nebo se chystáte přes hranice, nechtěnou společnost vám budou dělat zejména klíšťata, komáři a další bodavý hmyz.

Zatímco u klíšťat si rizika s možným přenosem onemocnění už lidé částečně uvědomují, komáři zatím jejich větší pozornosti unikají. Zdravotní rizika od bodavého hmyzu přitom hrozí nejen nám, ale i našim domácím mazlíčkům.

Zejména pokud lidé cestují se psem do jihoevropských zemí, jako je třeba Chorvatsko nebo Itálie, měli by být ostražití před nákazou leishmaniózou a srdeční, nebo podkožní červivostí. To vše jsou onemocnění přenášená komáry. Navíc je jen otázkou času, kdy těmto onemocněním budeme běžně čelit i u nás. Riziko nákazy podkožní červivostí je už i v ČR velmi aktuální. Lidé se mohou před komáry chránit například repelenty a ochranu na podobném principu by měli dopřát i svému psovi.

Pipety pro psy Advantix mají repelentní účinek (ODPUZUJÍ A ZABRAŇUJÍCÍ SÁNÍ) proti komárům, bodavým mouchám a flebotomům a navíc, což je velmi důležité, mají opět repelentní, ale zároveň i usmrcující účinek proti klíšťatům. To tedy znamená, že klíště je usmrceno dříve, než se stačí přisát a tak se eliminuje možnost přenosu obávaných onemocnění jako je borelióza, encefalitída atd. Advantix spot-on roztok pro psy zároveň i hubí blechy.

Aplikace přípravku na kůži v linii hřbetu psa je jednoduchá, pouze je nutné ji pravidelně opakovat 1x za 4 týdny. Výhodou přípravku je i to, že zůstává účinný i při namočení zvířete. Pokud se ale chystáme vyloženě na „koupací dovolenou“, pak v případě častého koupání se může snižovat účinnost přípravku, v těchto případech pak nepoužívejte pipetu častěji jak jednou za týden.

Advantix je možné aplikovat už i štěňatům od 8.týdne věku a nad 1,5kg hmotnosti a zároveň je vhodný i pro březí a kojící feny.

Pokud chovatelé u psů podcení prevenci prostřednicím přípravku s repelentním účinkem a mohlo tak dojít k nákaze zvířete, měli by být alespoň obezřetní a všímat si i malých, normálně neobvyklých příznaků. A to nejen krátce po návratu z dovolené.

Stejně jako u jakéhokoliv jiného onemocnění i zde platí, že je mnohem vhodnější a de facto
i ekonomicky výhodnější řešit prevenci, než následné zdravotní problémy svého mazlíčka či dokonce člena rodiny.

Po návratu z dovolené se doporučuje zvíře odčervit, psy například ochucenými tabletami s masovou příchutí Drontal Dog Flavour (1 tableta na 10kg živé váhy, možné i půlit) nebo Drontal Plus pro psy větších rozměrů (1tableta na 35kg váhy). Doporučené je odčervovat dospělé psy každé 3 měsíce.

Tyto tablety zakoupíte v lékárnách nebo u vašeho veterinárního lékaře.


Dárek pro Vás:

Při zakoupení přípravku z řady Drontal získáte zdarma sáček na exkrementy.

IMG_8203kost_balicek

Akce platí od 1.7. do 31.7. nebo do vydání zásobníků na exkrementy.