KURKUMIN A JEHO ÚČINKY NA NAŠE ZDRAVÍ

^AC822EB7C8918B80FFE4E7A7FE6785B7F5519FD67392FEDAA2^pimgpsh_fullsize_distr

Kurkumin je žluté až oranžové přírodní barvivo, které se v čisté formě získává extrakcí z kořene rostliny kurkuma. Tato rostlina je příbuzná zázvoru, pěstuje se v Číně, Indonésii a Indii a používá se jako koření v čisté formě nebo je součástí kořenících směsí, například koření kari nebo tandoori.

S kurkuminem se také setkáváme v podobě „zdravého éčka“ pod kódem E 100 ve formě potravinového barviva.

Stále rostoucí využití má však kurkumin především pro své výrazné, nejen léčebné, ale především preventivní účinky na naše zdraví.

Důležitost extraktu kurkuminu

Kurkuma se zcela oprávněně řadí na seznam tzv. super potravin, což jsou potraviny s mimořádným nebo ojedinělým pozitivním vlivem na zdraví člověka. Super potraviny dnes doporučujeme zejména pro doplnění deficitu živin a prevenci zdravotních potíží. Jedinečné schopnosti super potravin spočívají především v obsahu tzv. fytochemikálií. Jsou to barevné pigmenty rostlin, které dokáží příznivě působit na naše zdraví.

Prospěšnost kurkuminu potvrzuje nejen tradiční čínská medicína, ale také celá řada nových výzkumů. Otázkou ovšem je, kolik kurkuminu a v jaké formě tělu dopřát, aby účinky byly takové, jaké očekáváme. Jediným nedostatkem kurkuminu je, že ho je jako šafránu. Koncentrace přírodní účinné látky ve zdroji je velice malá. V kořeni kurkumy jsou pouze 3% kurkuminu, což je vzhledem k doporučované denní dávce 300 mg mizivé množství. Kromě toho schopnost organismu zpracovat kurkumin v požadované kvalitě a zároveň ho expedovat všude tam, kde může preventivně působit, je ovlivněna také formou, v jaké kurkumin přijímáme. Stávající výzkumy prokázaly a potvrdily, že v kombinaci s některými dalšími látkami účinnost kurkuminu významně roste.

Výživový doplněk Liftea Kurkumin obsaje extrakt z kurkumy s obsahem 95% kurkuminoidu a 300mg inulinu. Jedná se o jedinečnou kombinaci společně velice účinných látek, které zaručují vysoký léčebný a preventivní účinek kurkuminu a mnohonásobně zvyšují účinnost výživového doplňku v porovnání s jinými na běžném trhu dostupnými preparáty.

Důležité je připomenout, že kurkumin je snadno rozpustný v tucích a doporučujeme kapsle užívat během jídla nebo po jídle.

Léčebný potenciál kurkuminu

Účinná látka kurkumin má výrazné antioxidační účinky, což znamená, že poskytuje ochranu proti poškození buněk volnými radikály, nestabilními molekulami kyslíku a vytváří tak lidskému organismu obranný štít proti onemocnění. Zvyšuje naši imunitu a schopnost účinně odolávat atakům na naše zdraví.

Především velice prospívá játrům. Chrání je, regeneruje, omezuje záněty a zvyšuje vylučování žluči. Dá se říci, že usnadňuje schopnost tohoto orgánu pracovat naplno, snadno a efektivně.

K dalším, beze sporu pozitivním dopadům na naše zdraví patří skutečnost, že kurkumin podporuje enzymatickou činnost slinivky, omezuje hnilobné procesy v zažívacím traktu, má celkově protizánětlivé účinky a působí proti parazitům. Likviduje bakterii Helicobacter pylori, která je hlavní příčinnou vředové choroby žaludku.

Příznivě působí na revmatoidní artritidu. Dále brání shlukování krevních destiček, čímž zlepšuje krevní oběh a působí proti vzniku aterosklerózy. Snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu v těle.

Zlepšuje stav kožních nemocí (ekzémy, lupénka, kožní alergie) a alergií obecně. Příznivě ovlivňuje činnost mozku, omezuje rozvoj Alzheimerovy choroby. Má i protinádorové a silné dezinfekční účinky.

Je vůbec možné, aby byl kurkumin „všelék“?

Pozitivních účinků kurkuminu na zdraví je skutečně mnoho. Jeden je však zásadní a dá se říci, že generuje všechny další. Zdraví totiž začíná vědomou prevencí. Co to je? Pravidelně „uklízíme ve svém těle“ – zbavujeme ho všech nečistot a odpadních látek, a dostatečně své tělo vyživujeme, tzn. dopřejememu živiny, které mu prospívají. Aby naše tělo dobře zvládalo všechny tyto procesy, musíme mít zdravá játra, slinivku a zdravá střeva. Orgány, které mají nezastupitelnou roli v procesu správného trávení a vylučování.

1463057086-liftea-kurkumin-bDalší důležité informace

Přípravek Kurkumin není lék, ale vyvážený doplněk stravy, který svým složením přispívá ke zdraví jater, žlučníku a slinivky. Chrání a posiluje tyto orgány a jejich správné funkce. Následně pozitivně ovlivňuje imunitu a celkový zdravotní stav člověka.

Kurkumin by neměli užívat lidé se žlučníkovými kameny, nemocemi jater a slinivky.

Dlouhodobé překračování doporučených dávek výživového doplňku se může projevit žlutou stolicí, plynatostí a nadýmáním.

V případě, že užíváte jiné potravinové doplňky nebo léky, konzultujte používání všech těchto prostředků s lékárníkem nebo lékařem.