Legendy a mýty o kloubech

pohyb

Přednášet o důležitosti pohybového ústrojí – tedy kloubů – je nošením dříví do lesa. Klouby především vyrovnávají tlak a jen díky nim se můžeme normálně hýbat. Tedy pokud o ně řádně pečujeme a chceme je mít zdravé. To ovšem musíme také znát, co našim kloubům skutečně prospívá. A co jsou jen pouhé mýty. Například ten o gumových medvídcích.

Na medvídky ani jiné pověry nevěřte 

Ano, želatinoví medvídci kloubům mohou prospívat. Ovšem abychom dosáhli kýženého efektu, museli bychom jich spořádat celá stáda. Jen tak může být v medvídcích obsažená želatina alespoň k něčemu. Jenže při baštění této laskominy do sebe dostáváme také spoustu škodlivého cukru. Mnohem lepší je proto užívat speciální doplňky stravy. Ty toto riziko nepřinášejí, přinášejí naopak úlevu. Pokud budete respektovat doporučené denní dávkování a kloubní výživu užívat správně a dlouhodobě, na svém těle to stoprocentně pocítíte. Zvláště, pokud obsahují to správné složení, kombinaci glukosamin sulfátu a aescinu.

Sportem nic nezkazíte, ale myslete spíše na váhu

Dalším z legend a mýtů je ten o sportu, který naše klouby poškozuje. Ale při běžné sportovní zátěži tohle riziko prakticky neexistuje. Naopak, pravidelný pohyb udržuje chrupavku v kloubech v kondici, zlepšuje prokrvení a posiluje svaly, které jsou kloubům oporou. Ideální jsou sporty, kde nejsou klouby zatěžovány nárazy nebo naší vlastní hmotností. Takže pozor na obezitu! V každém případě však platí, že jakýkoliv sport je vždy lepší než žádný. A ve spojení s kloubní výživou nemůže být pro naše klouby lepší kombinace.

Hledejte úlevu na tom správném místě 

Ještě ta legenda o kloubech a o věku. Ano, stav našich kloubů souvisí s věkem, protože – zcela samozřejmě – dochází k postupnému opotřebování chrupavky. Ale stejné nepříjemné pocity nás čekají i v mládí. Mnohem nebezpečnější než věk je nadváha a jednostranné či nevhodné zatížení. Proto již 50 procent lidí mladších 30 let trpí příznaky opotřebení.

A na úplný konec malá statistika. Až 50 procent populace trápí následky nějaké námahy kloubů. Zaměřte se proto na prevenci včas. Ať patříte do té druhé poloviny populace.

GS Condro Diamant

GS Condro® DIAMANT

Kloubní přípravek GS Condro® DIAMANT je jedinečným kloubním přípravkem a ideální kloubní výživou pro všechny typy kloubů. Stará se totiž nejen o kloubní chrupavky, ale také o vazy a šlachy – jedinou prokrvenou část našich kloubů, což z něj dělá opravdový diamant mezi kloubními přípravky!

Obsahuje 1600 mg glukosamin sulfátu s garancí kvality GS Clini-Q® a komplex Diamant FORTESCIN®, složený ze dvou aktivních látek – eascin pro správné krevní zásobení vazů a šlach a vitamin C pro pevnost chrupavek a menisků. Užívají se dvě tablety denně.

O úspěšnosti doplňku stravy GS Condro® DIAMANT svědčí i to, že se v roce 2018 stal už po třetí vítězem největšího průzkumu důvěry českých spotřebitelů Nejdůvěryhodnější značka v kategorii „Přípravky na klouby a kosti“. GS Condro® je jediným doplňkem stravy na českém trhu, který byl testován po dobu dvou let – v letech 2004 až 2006 – Revmatologickým ústavem v Praze.