Lékárnička do lesa – léto s panem Pilulkou

ID-100150159

Výlety do lesa jsou velmi oblíbené u dětí i dospělých. Děti si odpočinou od počítačů a televize a tráví volný čas na čerstvém vzduchu. Dospělí zas hodí za hlavou starosti všedních dní a užívají si to ticho, které v přírodě panuje. Jenže zdánlivě idylická chvilka se během sekundy může stát noční můrou, pokud nemáte v batohu přibalenou lékárničku. 

Do lesa je vždy nutné především vzít dostatek vody, jídla a náhradního oblečení. Přeci jen na velkou zásobu léků už nezbude místo. Jenže právě les je plný nevyzpytatelného povrchu a zákoutí.

Na prevenci proti hmyzu nezapomínejte

Hmyz je velmi nepříjemným obyvatelem přírody. Proto než se vydáte na výlet do lesa, nezapomeňte na prevenci v podobě repelentu. Ovšem ten vybírejte velmi pečlivě. Na trhu jich totiž najdete celou řadu:

I přestože důkladně repelent aplikujete doma na pokožku a oděv, přibalte jeden sprej také do lékárničky do lesa. Doba účinnosti repelentu je totiž 6 hodin.

Základní výbava lékárničky do lesa

Jak už bylo zmíněno, těžko si do batohu do přírody můžete přibalit celou velkou lékárnu. Krom repelentu proto nezapomeňte na minimum, které se vám na výletě jistě neztratí.

Zakopnutí o kořen stromu, uklouznutí, škrábnutí o větev, to je v lese hned. Drobné poranění v mžiku zachrání:

Pokud trpíte plísněmi nohou, pak vězte, že při chůzi lesem se jich nevyhnete. Jistě tak oceníte:

V neposlední řadě se nespoléhejte jen na zmiňovaný repelent a raději si do lékárničky přibalte také přípravek, jako je například IXOsafe, který vám pomůže rychle a hlavně bezpečně odstranit klíště.

Všechny vybrané tipy jsme pro Vás připravili na jednu stránku: lékárnička do lesa.