Lékárnička k moři – léto s panem Pilulkou

children-900309_1280

Obsah lékárničky k moři by měl být především zaměřen na ochranu pokožky. Ač máte v plánu se na sluníčku nezdržovat dlouho a spáleninám předcházet, nikdy nevíte, co se může stát. Proto vězte, že jen s krémem na opalování si u moře nevystačíte. 

Základem lékárničky k moři jsou opalovací krémy, bez kterých určitě nejezděte. Podle svého fototypu si kupte krém s ochranným faktorem:

Při výběru krému vybírejte takový, který je vodě odolný a který chrání pokožku proti záření UVA i UVB. Pro snadnější natírání můžete zvolit opalovací sprej.

Dejte si pozor na spálení, úžeh a úpal

Na slunci stále doplňujte tekutiny a mějte přikrývku hlavy. Pokud to se sluníčkem přeci jen přeženete, pak si s sebou na dovolenou nezapomeňte přibalit:

Krémy po opalování krom zklidnění i pokožku krásně hydratují. Ta se bohužel u moře při každodenním slunění velmi rychle vysušuje. Proto byste neměli zapomenout ani na:

Bez základního minima léků se neobejdete

I přestože je u moře většinou krásné a teplé počasí, nachladit se lze snadno. Stejně tak jednoduše může dojít k drobným poraněním při dovádění ve vodě. Do lékárničky si tak určitě přibalte například:

S vodou často přichází i potíže v podobě bradavic, kuřích ok, mozolů a vaginálních potíží. Při večerních procházkách vás zas jistě budou trápit komáři a jiný bodný hmyz. Vhod zaručeně přijdou:

  • lepící náplasti na bradavice (SALIVER-20),
  • krém nebo čípky na vaginální mykózy,
  • repelent,
  • roztok po bodnutí hmyzem (Phyteneo).

Všechny vybrané tipy jsme pro Vás připravili na jednu stránku: lékárnička k moři.