Obsah lékárničky k moři by měl být především zaměřen na ochranu pokožky. Ač máte v plánu se na sluníčku nezdržovat dlouho a spáleninám předcházet, nikdy nevíte, co se může stát. Proto vězte, že jen s krémem na opalování si u moře nevystačíte.
Základem lékárničky k moři jsou opalovací krémy, bez kterých určitě nejezděte. Podle svého fototypu si kupte krém s ochranným faktorem:
- pokud jste tmavého typu, pak vám postačí krém s nižším SPF,
- pro děti a pro ty, co mají citlivou a světlou pokožku, je vhodnější vyšší SPF.
Při výběru krému vybírejte takový, který je vodě odolný a který chrání pokožku proti záření UVA i UVB. Pro snadnější natírání můžete zvolit opalovací sprej.
Dejte si pozor na spálení, úžeh a úpal
Na slunci stále doplňujte tekutiny a mějte přikrývku hlavy. Pokud to se sluníčkem přeci jen přeženete, pak si s sebou na dovolenou nezapomeňte přibalit:
- sprej či gel na zklidnění podrážděné pokožky (Floceta),
- krém po opalování.
Krémy po opalování krom zklidnění i pokožku krásně hydratují. Ta se bohužel u moře při každodenním slunění velmi rychle vysušuje. Proto byste neměli zapomenout ani na:
- pravidelné doplnění vitamínu A (kapsle Cemio Betakaroten),
- ochranu rtů voděodolným balzámem (LABELLO).
Bez základního minima léků se neobejdete
I přestože je u moře většinou krásné a teplé počasí, nachladit se lze snadno. Stejně tak jednoduše může dojít k drobným poraněním při dovádění ve vodě. Do lékárničky si tak určitě přibalte například:
- tablety na akutní zánět nosních dutin (Sinupret),
- dezinfekční přípravky (Ajatin Profar, Měsíčková tinktura),
- voděodolné náplasti (URGO Waterproof).
S vodou často přichází i potíže v podobě bradavic, kuřích ok, mozolů a vaginálních potíží. Při večerních procházkách vás zas jistě budou trápit komáři a jiný bodný hmyz. Vhod zaručeně přijdou:
- lepící náplasti na bradavice (SALIVER-20),
- krém nebo čípky na vaginální mykózy,
- repelent,
- roztok po bodnutí hmyzem (Phyteneo).
Všechny vybrané tipy jsme pro Vás připravili na jednu stránku: lékárnička k moři.