Letní strašák žen? 6+1 rada, jak se vyhnout zánětu močových cest

letní koupel

Léto je v plném proudu, sluníčko pálí a my často hledáme osvěžení v podobě bazénu, rybníku, řeky či moře. Příjemně nás osvěží a ochladí. Hlavně ženy by si ale měly dát pozor na prochladnutí a v jeho důsledku na zánět močových cest.

Teplé počasí sice s prochladnutím moc nekoresponduje, opak je ale pravdou. Stačí málo – třeba jen mokré plavky po koupání a problém je na světě.

Jak tomuto bolestivému onemocnění předcházet?

Dostatek tekutin

Dodržujte pitný režim a vypijte minimálně 2 litry tekutin denně.  Ideální jsou zejména minerálky, které tělu dodají potřebné minerály.

Pozor na mokré plavky

Hned jak opustíte vodu dopřejte si sprchu a převlékněte se do suchého oblečení. Pokud byste se z mokrých plavek nesvlékla, vytvoříte ideální prostředí pro růst kvasinek.

Nepřetěžujte močový měchýř

Choďte často na malou. Když musíte, jděte a nesnažte se to ještě chvíli vydržet.

Sprcha je lepší než koupel

A pokud do koupele přidáváte pěnu, platí to dvojnásob. Sprcha Vás příjemně osvěží a přitom nenaruší přirozené pH v pochvě.

Nesedejte si na studenou zem

Pokud plánujete piknik, vezměte s sebou deku nebo polštářek, na který si sednete. Zabráníte tak prochladnutí.

Intimní hygiena

Dbejte pravidel intimní hygieny a používejte vhodné přípravky, které napomáhají udržování toho správného pH.

Co když už se objevují první příznaky?

Mezi první příznaky zánětu močových cest patří bolestivé a časté močení, bolest v podbřišku a moč zbarvená do červena.

Léčbu rozhodně neodkládejte. Zvyšte příjem tekutin,které nedráždí (voda, minerálka); pijte urologický čaj a  zobejte sušené brusinky.

1

Náš tip: Barnys SuperCranberryTM kanadské brusinky

Význam brusinkového extraktu na zdraví sliznic močových cest je dnes všeobecně znám a doporučován. Barny´ SuperCranberry™ představuje v České republice naprostou špičku v oblasti kvality. ™, jedná se tak o nejsilnější brusinky od Barny‘s. SuperCranberry™ AKUT kanadské brusinky jsou navíc obohaceny o vit. H (Biotin), který přispívá k udržení normálního stavu sliznic (např. sliznic močového ústrojí.

Pokud se Vám hned nechce utíkat k lékaři, můžete vyzkoušet brusinkový extrakt. Barnys SuperCranberryTM je silným spojencem. Ze začátku se užívá vyšší dávka – první tři dny 2x 2kapsle denně, další dny už 2x denně 1 kapsle. Vystačí Vám tedy přesně jedno balení.

  • Brusinky přispívají ke zdravému močovému ústrojí
  • Vysoká koncentrace proanthocyanidinů v kapsli
  • Standardizovaný brusinkový extrakt nejvyšší kvality

Barnys SuperCranberry TM mohou i nastávající maminky, které jsou k zánětům močových cest také velmi náchylné. Pokud tedy z nějakého důvodu – a nemusí jím být jen těhotenství – nemůžete užívat antibiotika, jsou pro Vás tou pravou volbou. Účinek by se měl projevit do 2 dnů.

Pokud se problémy během prvních dvou dnů nezmírní, vyhledejte péči lékaře. Vyhledejte lékaře ihned, pokud by se objevila horečka, třesavka, bolesti v zádech nebo krev v moči, tedy příznaky onemocnění vyžadující nasazení antibiotik. I léčbu antibiotiky je však vhodné doplnit o užívání SuperCranberry™ kanadské brusinky.