Máte už sbaleno do porodnice?

Blíží se termín vašeho porodu a už se nemůžete dočkat toho človíčka, který ve Vás devět měsíců roste? Než si odvezete svůj uzlíček lásky poprvé domů, měla byste si přichystat chytré pomocníky, kteří Vám ulehčí nejen hojení a regeneraci po porodu, ale také kojení či krmení Vašeho novorozeňátka.

Co si s sebou sbalit do porodnice?

Kromě základních hygienických potřeb a menší svačinky byste si měla pořídit pružné jednorázové nebo multifunkční kalhotky, které jsou jemné a velmi pohodlné. Nakupte si také větší množství poporodních vložek, které je nutné často měnit, neboť očistky se mohou vylučovat po celou dobu šestinedělí. Nemusíte se však ničeho bát, během 4 – 6 týdnů po porodu většině žen zeslábnou nebo zcela vymizí. Během noci či kojení v leže můžete vsadit na speciální noční vložky, které jsou širší a vysoce savé.

Nezapomínejte na citlivá prsa

Canpol babies se již dlouhá léta staráme o maminky a neustále vyvíjíme výrobky i materiály, které ženám pomáhají v náročném období po porodu. Hned po narození Vám přiloží Vaše miminko na prsa a Vy zažijete neskutečný nával štěstí a lásky, když se Vaše holčička nebo chlapeček poprvé přisaje. Někdy se stává, že miminku trvá, než začne správně sát a než najdete tu správnou společnou techniku.

Vaše bradavky a prsa tak mohou chvílemi trpět, rudnout nebo je postihne nepříjemný zánět. Abyste tomu předcházela již od prvních chvilek, doporučujeme vzít s sebou do porodnice také chrániče prsních bradavek z měkkého silikonu, které chrání citlivé bradavky a urychlují hojení. Miminko saje mléčko přes tyto chrániče a nedotýká se přímo vaší kůže, která může být podrážděná. Díky chráničům se brzo můžete vrátit k přirozenému a bezbolestnému způsobu kojení.

Do kojící podprsenky se vám budou určitě hodit také speciální savé tampóny – u nás najdete kolekci Easy Start Canpol babies v balení po 48 kusech. V záloze máme také tampóny s výtažkem z Aloe Vera, které urychluje hojení bolavých bradavek a působí antibakteriálně. Vezměte si sebou dostatečné množství, balení pak určitě využijete také po návratu domů.

Kojení a laktace

Pro maminku i miminko je kojení krásným a intimním spojením – je to ten nejpřirozenější způsob krmení děťátka. Mateřské mléko obsahuje živiny a protilátky, které posilují imunitu miminka, krmení je stále „po ruce“, je vyhřáté na správnou teplotu, mléko chrání miminko před infekcemi a díky uvolňujícím se endorfinům přispívá k nepopsatelnému štěstí maminky i dítěte. Kojení však není samozřejmostí, a proto to chce někdy velké úsilí a trpělivost.

Dobrým pomocníkem Vám bude Elektrická odsávačka mateřského mléka EasyStart Canpol babies, která umožňuje důkladné odsávání mateřského mléka. Obsahuje až tří stupňovou regulaci síly sání vytvořenou na přirozeném dvoufázovém rytmu sání dítěte. Její výhodou je, že může být napájena bateriemi nebo ze sítě.

Pokud máte málo mateřského mléka (nízká laktace), nebo naopak nadbytek, můžete vyzkoušet odsávačku mateřského mléka, která imituje dvoufázové sání miminka – v Canpol babies byla pro tyto účely vyvinuta nová elektrická odsávačka Easy&Natural. Čím častěji budete odsávat, tím více se bude mléko tvořit. Odsávačka však uleví také od nalitých prsou a tím zabrání tvorbě nepříjemných zánětů. Ideální je také při bolestivých, vpáčených či plochých bradavkách. Odsávačka Easy&Natural Canpol babies má až 9 stupňů regulace síly odsávání a měkká silikonová vložka jemně masíruje maminčin prs. Odsávačka je praktická a může kdekoliv cestovat s Vámi.

Další alternativou je  elektrická odsávačka mateřského mléka EasyStart Canpol babies, která umožňuje důkladné odsávání mateřského mléka. Obsahuje až tří stupňovou regulaci síly sání vytvořenou na přirozeném dvoufázovém rytmu sání dítěte. Její výhodou je, že může být napájena bateriemi nebo ze sítě.

Chcete vědět více informací o značce Canpol babies? Zajímají vás novinky, soutěže a akce? Navštivte nás na Facebooku nebo Instagramu.

Značka Canpol babies doporučuje kojení jako nejlepší a nejzdravější formu výživy dítěte. Alternativní formy krmení dítěte vždy konzultujte s pediatrem, porodní asistentkou, dětskou sestrou nebo farmaceutem. Přistupte k němu pouze v případě, že je kojení nemožné nebo nedostačující.

O značce:

Značka Canpol babies nabízí jeden z nejširších sortimentů výrobků pro maminky a miminka na evropském trhu. Již více než 25 let pečujeme o to, aby maminky mohly úspěšně začít svou cestu mateřstvím, a pomáháme jim překonat veškeré počáteční výzvy, které s ním souvisí. Podporujeme maminky v raném období mateřství a díky komplexnosti portfolia (více než 600 produktů) je doprovázíme v prvních letech života jejich dětí. Nabídka Canpol babies zahrnuje široký výběr produktů od potřeb v období těhotenství a po porodu, krmení dítěte, dudlíky, kojenecké láhve, odsávačky, hygienické a bezpečnostní pomůcky, ale také plyšové hračky.