Miminko ANO, strie NE!

Prožíváte jedno z nejkrásnějších období, které může žena ve svém životě zažít. Každý den se těšíte na příchod vašeho děťátka. Do mateřských příprav vkládáte veškeré své úsilí. Rozhodně ale nezapomínejte věnovat zvýšenou péči především sama sobě.

Doba těhotenství je ve znamení velkých změn pro vaše tělo. Zkuste mu proto co nejvíce ulevit. Hormonální erupce, která ve vás probíhá, zapříčiňuje, že se hladina některých hormonů až ztrojnásobí. Psychická proměna jde ruku v ruce s tvarovými změnami těla.  Samozřejmý je hmotnostní nárůst projevující se na pokožce, jejíž barva se může změnit a dojít ke vzniku nevzhledných strií a prasklin.

Pigmentové skvrny

Nelekejte se. Toto je pouze jeden z dočasných problémů, který budoucí maminky potrápí. Jedná se o reakci ženského organismu na hormonální změny. Jejich četnost je dána geneticky a téměř vždy samy ustoupí.

Nápor šestého měsíce

V průběhu těhotenství prodělává pokožka mnoho změn. Pružná vlákna pod jejím povrchem většinou takto velké napětí nezvládnou a začnou praskat. V šestém měsíci dochází k největším změnám v přírůstku váhy a současně probíhají také hormonální změny. Jestliže v tomto rizikovým období není pokožka dostatečně hydratována, hrozí zvýšený výskyt strií především v hlubších vrstvách kůže. Nejvíce ohrožená místa jsou v oblastech, kde je kůže nejvíce napínána – bříško, stehna, zadeček a také prsa.

Porazte nenáviděné strie           

Tato peripetie je již závažnějšího charakteru, jelikož je potřeba u každé maminky vyvinout jisté úsilí pro úspěšný boj se striemi. Jaký je tedy recept? Jednoduchý! Mazat, mazat a zase mazat…

Po čem sáhnout

V případě, že vedete válku se striemi, vyzkoušejte tělový krém Elasti-Q® Exclusive, který je určen hlavně pro těhotné a kojící ženy, ale doporučuje se používat i po porodu, kdy napomáhá minimalizovat strie již vzniklé. Jeho složení je obohaceno o účinné látky pupečník a kozinec, a proto kůži nejen chrání, ale napomáhá také k její hydrataci a pružnosti. Pupečník regeneruje, zklidňuje a vyhlazuje kůži, kozinec zase zvyšuje pevnost pokožky.

Dopřejte si pro sebe to nejlepší!