Mletý zelený čaj matcha – proč je tak oblíbený?

pilulka_matcha-tea_zaver

Matcha je výjimečný japonský zelený čaj. Stejným způsobem se pěstuje už více než 800 let. Čajové plantáže se tři týdny před sklizní zastíní a jen ty nejzelenější listy se utrhnou a spaří tak, aby si čaj zachoval maximum živin. Po procesu sušení se z listů odstraní řapíky, stonky a žilky a výsledná dužina se mele v žulových mlýnech na sametově jemný prášek. Právě to odlišuje matcha od obyčejného čaje – když pijeme Matcha Tea, pijeme celý list čajovníku rozemletý na extra jemný prášek. Díky tomu má Matcha Tea až 10x vyšší nutriční hodnoty než louhovaný zelený čaj.


pilulka_matcha-tea_sport

Proč je Matcha Tea populární?

Díky unikátnímu zpracování má matcha velmi pozitivní účinky na naše tělo. Vysoký obsah kofeinu nás nabije energií až na 6 hodin. A protože se tato energie uvolňuje postupně, vyhneme se vedlejším účinkům, které provází kávu nebo energetické nápoje: strmému nárůstu a stejně rychlému poklesu energie, bušení srdce nebo nervozitě. Spolu s energií přináší Matcha Tea pocit uvolnění, odbourává fyzický i psychický stres, ale současně vyvolává intenzivní soustředění a pomáhá posilovat paměť.

pilulka_matcha-tea_10x-silnejsi

Matcha je vyhledávaný i pro svou schopnost zrychlovat metabolismus a spalovat tuky až o 40 % rychleji. Navíc je 100% BIO, bez konzervantů, přísad a barviv, je nabitý antioxidanty a jako jediný čaj obsahuje až 30 % vlákniny. V matcha najdeme také aminokyseliny, které slouží jako základní stavební kameny našeho organismu, ale i vitamíny A, C, E a minerály. Pomáhá posilovat náš imunitní systém a dokonce napomáhá rychlejší regeneraci svalů po sportovním výkonu.

image001 (1)

Čínské náhražce se zdaleka vyhněte

Na českém trhu najdeme i množství náhražek matcha. Často pochází z Číny, ale tyto práškové čaje mají k matcha daleko. Jsou charakteristické hnědou nebo nažloutlou barvou a trpkou chutí. Takovýto práškový čaj neroste na zastíněných plantážích, obsahuje celé listy včetně žilek či stonků a místo ošetření párou se opéká na pánvi. Čínské náhražky často obsahují těžké kovy nebo jiné zdraví škodlivé látky. Při nákupu tak pečlivě čtěte zemi původu.

pilulka_matcha-tea_pravy-vs-nahrazka

Snadná a rychlá příprava

Matcha Tea si snadno připravíte v šejkru nebo uzavíratelné láhvi. Jednoduše vsypete do láhve jednu 2g porci Matcha Tea, zalijete vodou a pořádně protřepete. Vyzkoušet můžete tradiční přípravu v teplé vodě do 75 °C (při vyšší teplotě čaj hořkne) nebo osvěžující studenou verzi. Zalít matcha můžete jakýmkoli množstvím vody od 300 ml až do 1,5 litru a snadno si ho dochutíte podle sebe. Začátečníkům doporučujeme přírodní sirupy, zázvor, med nebo citron. Matcha můžete zkusit přidat i do jogurtů, kaší nebo krémů – fantazii se meze nekladou. Inspiraci najdete v receptech.

pilulka_matcha-tea_priprava

Čerstvost na prvním místě

Matcha Tea už je na českém trhu 7 let. Za tu dobu stihl představit českým zákazníkům originální matcha z Japonska, jednotlivé 2g porce a revoluční přípravu pomocí šejkru. Dovoz Matcha Tea probíhá pouze letecky, aby byla zachována čerstvost čaje. Každá takto dopravená šarže je navíc testována na bakterie e. coli, pesticidy, těžké kovy nebo plísně. Všechny tyto testy jsou veřejně dostupné. Matcha Tea je držitelem certifikátu BIO a dalších 9 světových osvědčení kvality, včetně Certifikátu o zdravotní nezávadnosti potravin.

pilulka_matcha-tea_benefity

Matcha Tea spolupracuje s největšími producenty čaje na světě a matcha nakupuje přímo u japonského výrobce. Jako jediný specialista v ČR se Matcha Tea zaměřuje na popularizaci, inovativní zpracování či nabídku tradičních výrobků s japonským matcha. I proto byl Matcha Tea svými zákazníky oceněn jako Produkt roku 2016 a 2017 na Heuréka.cz.