Myslete na své zdraví, posilujte imunitu!

Posilovat imunitu je třeba dřív, než na nás zaútočí první bacily. Imunita je schopnost organismu bránit se proti antigenům, které mohou pocházet jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí vnitřního (z našeho organismu). Imunita se pak postará o imunitní odpověď vůči těmto strukturám.

Jak imunitu dělíme?

Přirozená imunita je vrozená a zakládá se na konkrétní vlastnosti. Díky ní nemůže být náš organismus určitými nemocemi nikdy napaden.

Získaná imunita se pak týká konkrétní nemoci. Můžete ji získat buď proděláním nemoci, nebo očkováním.

Jak posilovat imunitu?

Zdravý pohyb

Zařaďte do svého života víc pohybu. Pokud je to možné, choďte pěšky. Třeba do obchodu pro mléko. Vyrážejte na procházky přírodou, zajezděte si na kole, zajděte si zaplavat do bazénu.

Zdravá a vyvážená strava

Naše tělo potřebuje dostatek živin, vitamínů a minerálů. Základem je správné a pravidelné stravování. Než ráno půjdete do práce, nasnídejte se. Dopřejte si dopolední i odpolední svačinu, oběd, večeři a dokonce i druhou večeři. Jezte malé porce, za to pravidelně.

Pitný režim

Každý dospělák by měl denně vypít 2-3 litry tekutin. Čistá voda Vám pomůže s detoxikací organismu, skvělé jsou také čaje.

Dejte šanci i doplňkům stravy

Na trhu najdete mnoho přípravků k posílení obranyschopnosti organismu. Jak vybrat ten pravý a co by měl obsahovat?

  • Základ správně fungující imunity je založen v našich střevech. Užívejme tedy probiotika.
  • Vitamín A, který posiluje obranyschopnost organismu a také zvyšuje odolnost našeho organismu proti infekcím.
  • Vitamíny skupiny B jsou důležité pro činnost naší nervové soustavy, mozku a srdce. Jsou prevencí proti vyčerpání organismu.
  • Vitamín C je nejdůležitějším vitamínem v boji proti infekcím. Zároveň slouží také jako prevence. Zvýšený příjem vitamínu C během nachlazení zmírní jeho projevy a také Vám zkrátí dobu léčby.
  • K posílení obranyschopnosti organismu a jeho uzdravování potřebuje naše tělo zinek. Podívejme se tedy na složení přípravku, zda jej obsahuje.

Náš tip: Revital Vitamin C + zinek+echinacea+šípek tbl.45

Přípravek obsahuje zvýšené množství vitaminu C a zinku, je obohacen o přírodní extrakty z echinacey a šípku, které jsou vhodným doplňkem pro posílení imunity a při respiračních potížích.

Vitamin C je významným antioxidantem a je potřebný pro tvorbu kolagenu, který působí podpůrně ve tkáních lidského těla – svalech, šlachách, chrupavkách a kůži.

Významně se podílí na funkci imunitního systému. Je nezbytný pro udržení dobrého zdravotního stavu celého organizmu. Také zinek je významný pro funkci imunitního systému. Působí příznivě na kvalitu pokožky, vlasů a nehtů.

Nejprve jsem se děsila chuti. Nechat tabletu rozpustit v ústech? Vždyť není zrovna malá! Chuť mě ale překvapila. Příjemně nakyslá chuť, tableta se rychle rozpustí. Dospělí užívají jednou denně tabletu, děti od šesti let nechají v ústech rozpustit polovinu tablety denně.