Mýty o přírodních zubních pastách

toothbrush-2751212_1280

Přírodní kosmetika je šetrnější nejen k prostředí, ale i k našemu organismu. Rozhodně to však neznamená, že by díky svému jemnému složení byla méně účinná. Je na čase zbavit se předsudků, které vám brání v tom, abyste ji vyzkoušeli. Které mýty v nás přetrvávají? A nevěříte jim náhodou i vy?

Nejsou účinné

V bylinných zubních pastách nenajdete žádné agresivní chemikálie, umělá barviva ani nejrůznější sulfáty. Přesto však umí bojovat proti nejrůznějším problémům, včetně zubního kazu nebo paradontózy. Dutinu ústní umí vyčistit naprosto dokonale stejně jako jejich „klasičtí kolegové“ z drogerie.To samé platí také o bylinných ústních vodách.

HERBADENT® zubní pasta s fluorem

V konkurenci s „klasikou“ neobstojí

Myslíte si, že přírodní produkty péče o zuby nedovedou tak skvěle osvěžit dech? Pak jste na velkém omylu. Díky extraktům z bylin jako je hřebíček, heřmánek nebo máta to hravě zvládnou. A ještě perfektně chutnají. Zmíněné léčivé rostlinky navíc spolu v kombinaci s dalšími jako je třeba fenykl, šalvěj, ženšen, řepík či nátržník pomáhají předcházet celé řadě stomatologických problémů, jako je paradontóza, zánět dásní či afty.

Paste_Homeo_3

Nejsou pro každého

Bylinné produkty jsou vhodné i pro děti. Mnoho značek přírodní kosmetiky nabízí speciální výrobky přímo pro ně, nechybí ani bylinné zubní pasty bez obsahu fluoru, které se hodí i pro péči o mléčný chrup vašich ratolestí. Malé děti totiž mají tendenci pastu polykat, většina jí skončí v jejich žaludku a mnohem víc se tak vstřebává do těla.

Na zubní kartáček jim proto nanášejte jen malé množství zhruba o velikosti hrášku. S užíváním fluoridových zubních past by měly být opatrné také těhotné ženy. Nadměrná dávka fluoru totiž může poškodit plod.

Tip na závěr: Tím, co vám zuby nejlépe vyčistí je správný zubní kartáček v kombinaci se správnou technikou. Na žvýkací plošky chrupu se doporučují krouživé pohyby, pro postranní plochy jsou vhodné svislé tahy pod úhlem 45°. Pokud si nejste jisti, že si zuby čistíte správně, navštivte dentální hygienistku, která vám všechno ukáže, vysvětlí a doporučí i vhodné dentální pomůcky.