Na co si dát pozor při výběru kojeneckých mlék?

V dnešní době mají maminky široký výběr značek, druhů kojeneckých mlék za různé ceny. Cílem tohoto článku není odrazovat maminky od kojení, naopak maminky co nejvíce podporujeme v tom aby kojily, protože to je ta nejlepší výživa pro dítě. Výhradní kojení je doporučováno minimálně do 6 měsíce věku dítěte.
Avšak v případě nedostatku mléka je nutné sáhnout po alternativě. Před pár lety měly maminky pouze velmi omezené možnosti alternativy kojení, avšak jak roky plynou, výrobci se předhánějí v tom, kdo vyrobí lépe kojenecké mléko a stane se jedničkou v náhradní kojenecké výživě děťátka.
Doufáme, že Vám tento krátký přehled pomůže.

Nestlé BEBAbeba

Kojenecké mléka Nestlé BEBA jsou označeny 1-4 podle věku děťátka
1 je vhodná pro děťátko od narození do 6 měsíce
2 je vhodná pro děťátko od ukončeného 6 měsíce
3 je vhodná pro děťátko od ukončeného 10 měsíce
4 je vhodná pro děťátko od ukončeného 15 měsíce

Jsou 4 hlavní druhy
-BEBA Pro
– obsahuje bifidobakterie (Bifidus BL) podobné těm, co se nacházejí ve střevě plně kojených dětí, dále směs Bílkovin Opti Pro a polynenasycené mastné kyseliny LC-PUFA, které se nacházejí v mateřském mléce.
-BEBA H.A. – Zkratka HA znamená, že se jedná o Hypoalergenní mléko, které snižuje riziko vzniku alergií až o 50%.
-BEBA Comfort – liší se tím, že obsahuje bakterie mléčného kvašení L-reuteri podobné těm co se nacházejí v mléce i ve střevu plně kojených dětí, kromě toho také směs bílkovin Opti Pro a polynenasycené mastné kyseliny LC-PUFA.
-BEBA A.R. – Mléko pro děti, které často zvrací. Zkratka AR znamená antirefluxní. Účinek je dosažen unikátní kombinací 3. složek. Obsahuje bezlepkový bramborový škrob, bakterie mléčného kvašení Bifidus BL a díky částečné hydrolýze bílkovin (Opti Pro HA ADAPT) je vhodná i pro děti s rizikem rozvoje alergických onemocnění.

TIP od nás:
Pokud Vaše děťátko často zvrací po mléku, můžete jej zaměnit za BEBA AR
Toto mléko je však hustší než ty ostatní, a proto si třeba dávat pozor na to, kterou láhev, použijete. Mléko BEBA A.R. je hustší a mohlo by Vám ucpávat dudlík na láhvi. Pro tento typ mléka doporučujeme univerzální láhev AVENT 125ml PP bez BPA – dudlík má jeden otvor a láhev obsahuje redukční kroužek.


SUNARsunar

Kojenecké mléka SUNAR jsou značeny 1-5 podle věku děťátka
1 je vhodná pro děťátko od narození do 6 měsíce
2 je vhodná pro děťátko od ukončeného 6 měsíce
3 je vhodná pro děťátko od ukončeného 12 měsíce
4 je vhodná pro děťátko od ukončeného 24 měsíce
5 je vhodná pro děti od ukončeného 36 měsíce

Jsou 3 hlavní druhy:
-Sunar Original – Sunar original je charakteristický tím, že obsahuje mléčný tuk, který mu dodává lahodnou mléčnou chuť a vůni, a díky tomu je dětmi velmi dobře přijímán.
-Sunar Complex – plnotučné sušené mléko s přirozeným obsahem mléčných bílkovin.
-Sunar Premium -obsahuje navíc Prebiotikum – oligofruktózu, pro správné trávení, Betakaroten, který se podílí spolu s vitaminem A na rozvoji zrakové funkce dítěte a má významné antioxidační účinky. Maltodextrin, který zvyšuje sytící schopnost


NUTRILON1 n

Kojenecké mléka Nutrilon jsou značeny 1-5 podle věku děťátka
1 je vhodná pro děťátko od narození do 6 měsíce
2 je vhodná pro děťátko od ukončeného 6 měsíce
3 je vhodná pro děťátko od ukončeného 12 měsíce
4 je vhodná pro děťátko od ukončeného 24 měsíce
5 je vhodná pro děti od ukončeného 36 měsíce 

Jsou 3 hlavní druhy:
-Nutrilon Pronutra – Oproti předchozím recepturám mají vylepšené složení, které se vyznačuje mléčnou chutí – batolecí mléka nyní chutnají lépe díky obsahu přírodní mléčné aroma, která je získána přímo z mléka. Má mnohem více vitamínu D (oproti původním hodnotám téměř dvojnásobně), který přispívá ke správné funkci imunity.
Nová receptura má i více jódu, který je prospěšný pro vývoj mozku, a zvýšený obsah vápníku a fosforu potřebný pro správný vývoj kostí.
-Nutrilon Profutura – inspirované vědou o nutričním programování v raném věku (ENP = Early-life Nutritional Programming). Obsahuje směs dobře využitelných tuků s přidanou DHA (kyselina dokosahexaenová, která patří mezi omega-3 nenasycené mastné kyseliny a bývá součástí rybího oleje).
Směs prebiotických oligosacharidů scGOS / lcFOS (9: 1) napodobujících funkci oligosacharidů mateřského mléka, jejíž účinky na zdraví dětí byly klinicky testovány. Oligosacharidy jsou využívány střevní mikroflórou vašeho dítěte. A navíc obsahuje LCP (kyseliny omega 3 a omega 6) mastné kyseliny a nukleotidy v doporučeném množství předními specialisty na výživu.
-Nutrilon Proexpert – řeší výživové problémy. Vhodný pro děti se zvýšeným rizikem vzniku alergie, děti s alergií na bílkovinu kravského mléka, děti s drobnými trávicími obtížemi (ublinkávání, koliky, zácpa, průjem …), předčasně narozené děti a děti s nízkou porodní hmotností.

TIP od nás:cesky balik

Pokud chcete otestovat, které ze zmíněných kojeneckých mlék bude pro Vaše děťátko to nejlepší připravili jsme akční balíček pro dětičky do 6 měsíce.

Balíček obsahuje kojenecké mléka 4 různých značek – Sunar, Nestlé BEBA, Nutrilon a HIPP