Natřete to hemoroidům!

shutterstock_312973745

Hemoroidy jsou rozšířené úseky žilního systému v oblasti konečníku. Příčinou jejich vzniku je nepoměr mezi tlakem v krvi a pevností stěn žilního systému. Jejich typickým projevem je pálení, svědění a štípání v oblasti konečníku, které působí značné nepohodlí každé osobě bez rozdílu pohlaví či věku. Jestliže i vám je tento problém důvěrně známý, čtěte dále!

Tento problém trápí téměř celou populaci bez rozdílu věku

Existují dva typy takzvané „zlaté žíly“- vnitřní a vnější. Rozhodně závažnější formou jsou hemoroidy vnitřní, které mají celkem čtyři stádia. U tohoto typu se pouze málokdy vyhnete konzultaci s ošetřujícím lékařem. Většinou se ovšem nevyskytují u osob mladších 25 let. Oproti tomu vnější forma hemoroidů potrápí během života téměř každého člověka, ale skýtá možnost, že se jich zbavíte snáze, bez větší námahy.

Jaké jsou projevy?

shutterstock_384566056

Pálení, štípání, svědění

Hemoroidy se projevují zácpou, bolestivým a namáhavým vyprazdňováním, přítomností krve a hlenu ve stolici, pocitem tlaku v konečníku. Typickým projevem je svědění v oblasti konečníku.

Co vás čeká u lékaře

shutterstock_7582111

Vyšetření není důvodem k panice!

Vyšetření konečníku rozhodně nepatří mezi procedury, na které budete s radostí vzpomínat celý život. Pravdou je, že pokud pozorujete problém, je lepší lékaře navštívit, aby přesně zjistil, zda se jedná „pouze“ o hemoroidy, nebo o něco vážnějšího. Není třeba se ničeho obávat. Vyšetření je rychlé a bezbolestné. Lékař si pouze navlékne gumovou rukavici, na prst nanese znecitlivující mast a následně vyšetří váš konečník.

Vnitřní hemoroidy jsou nejčastěji řešeny menším chirurgickým zákrokem a úpravou jídelníčku. Na vnější hemoroidy většinou zabere dostatek vhodného pohybu a také správný výběr potravin s dostatečným příjmem tekutin.

Odborník radí…

Ideální je vyhnout se alkoholu a kofeinu, čokoládě, tučným a příliš kořeněným jídlům.

shutterstock_379605127

Omezte sladkosti a tuky

Dále je dobré zvýšit konzumaci syrového ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Toto opatření je především proto, abyste předešli zácpě, která je zcela nevhodná při problémech s hemoroidy.

shutterstock_253001665

Zařaďte do svého jídelníčku ovoce

Účinnou úlevu vám poskytne rovněž účinný přípravek z lékárny, který uleví vašim potížím. Vyzkoušejte zdravotnický prostředek Hemostop®Gel Max.

Hemostop GelMAX krabička

Osvědčený pomocník do každé lékárny

Díky unikátnímu složení obsahujícímu kombinaci dubové kůry, boswellie, Aloe vera a dalších devíti bylin působí již při prvotních problémech spojených se zrodem hemoroidů (svrbění, štípání a pálení konečníku). Hemostop®Gel Max využívá ve svém složení boswellii prokazující mimo jiné stahující antioxidační vlastnosti přispívající k rychlé úlevě od hemoroidů. Navíc obsahuje Aloe Vera pro zklidnění pokožky při podráždění a svědění v oblasti konečníku. Je vhodný a bezpečný i pro těhotné a kojící ženy. Hemostop®Gel Max je běžně k dostání ve vašich lékárnách.

Více informací o přípravku se dozvíte na internetových stránkách www.hemostop .cz