Nebezpečné krevní sraženiny

Jistě všichni znáte pojem trombóza. Co to ale je? Jak to vzniká? A nejste náhodou touto nemocí ohroženi? Jistě si říkáte, že vám nic není, tak se není čeho bát. Ale to je právě ono, stačí se dostat do stresové situace, kouřit či letět na dovolenou a nemoc se projeví v plné síle. A to bez jakéhokoliv upozornění!

Trombóza je vznik krevní sraženiny, neboli trombu, uvnitř cévy. Dochází tak k ucpání průtoku krve, která jinak koluje naším oběhovým systémem. Příčiny jsou nejrůznější – od vrozeného sklonu ke zvýšenému srážení krve, přes poškození žilní stěny při operaci či úrazu, díky stresové situaci, obezitě, kouření, užívání antikoncepce až po zpomalení průtoku krve právě v důsledku dlouhého sezení při cestování či ležení při dlouhodobé nemoci. Pokud se vás nějaký faktor týká, rozhodně byste měli zbystřit.

Jak to vzniká?

Příčinou je shlukování krevních destiček. Za běžné situace jsou krevní destičky unášeny krví. V důsledku nějakého výše zmíněného rizikového faktoru se můžu stát, že se krevní destičky začnou stávat náchylnější ke srážení, tvz. „špičatí“. Což vede k nabalování dalších a dalších krevních destiček při jejich volném pohybu krví. Nakonec je krevní sraženina tak velká, že dochází k výraznému omezení průtoku krve v cévách či dokonce k ucpání. V první fází, tzv. špičatění, se dá včasnou pomocí zajistit navrácení krevních destiček do původní hladké podoby. Ale v případě druhé fáze, tedy shlukování krevních destiček a utvoření sraženiny, je proces nevratný.

Je proto nezbytně nutné dbát na prevenci a zajistit správný krevní průtok v cévách, což je pro normální funkci kardiovaskulárního systému důležité. A to dříve, než se krevní destičky začnou shlukovat.

shlukovanie

Obrázek 1: Fáze shlukování krevních destiček, zdroj: Generica

Jak se chránit?

Obecně se pro minimalizaci vzniku trombózy doporučuje dodržovat zdravý životní styl, nekouřit, dbát na dostatek pohybu, vyhýbat se stresovým situacím, a snažit se odstranit veškeré rizikové faktory s tímto souvisejících.

Naprostou novinkou jsou výživové doplňky se speciálním přírodním rajčatovým koncentrátem Fruitflow®, který byl objeven v roce 1990. Je prokázáno, že Fruitflow® pomáhá udržet normální shlukování krevních destiček, které přispívá ke zdravému krevnímu průtoku. Vícenásobné nezávislé studie také potvrzují, že, nejsou hlášeny žádné nežádoucí účinky a funguje u 97 % pacientů. Rajčatový extrakt také nezabraňuje krevní srážlivosti potřebné na hojení po zranění. Dá se tedy kombinovat s léky na srážení krve, ale pozor na jejich záměnu. Koncentrát Fruitflow® začne fungovat do 1,5 hodiny a chrání člověka po dobu 12 – 18 hodin.  Při pravidelném užívání je efekt během celého období užívání stálý a trvalý.

sangueTip: Zaměřte se na svůj kardiovaskulární systém a vyzkoušejte naprostou novinku v podobě doplňku stravy SanguiFLOW® slovenské společnosti Generica s obsahem rajčatového extraktu Fruitflow® a vinnou révou, která přispívá k optimálnímu krevnímu tlaku. Stačí jedna tableta denně a jste chráněni po celou dobu užívání. Možno užívání dlouhodobě i jednorázově, vhodné pro těhotné i kojící.

 

 

 

 

Doplněk stravy SanguiFLOW®

30 tablet, 352 Kč

www.generica-bohemia.cz