Nečekejte na rýmu a posilujte imunitu dětí už teď!

děti

Prázdniny jsou za námi a už řešíme první školní dny. Zase je tu období, kdy děti nastoupí do kolektivu a ze všech stran na ně budou útočit různé bacily. Je na čase posílit dětskou imunitu!

V létě jsme si užívali sluníčka, odpočinku a nemoci nám daly pokoj. S nástupem dětí do školy a blížícím se podzimem zase budeme počítat dny, kdy jsou děti zdravé a kdy mají rýmu, kašel nebo jinou nemoc. Aby počet „zdravých dní“ převyšoval počet těch  „nemocných“ , je nejvyšší čas začít posilovat imunitu.

Základ je ve střevech

Věděli jste, že 70 % imunity se nachází právě ve střevech? Vysvětlení je logické. Právě skrz trávicí soustavu se do našeho těla dostávají škodliviny, viry a bakterie. Je důležité mít střeva osídlena zdravými bakteriemi. Pokud získají převahu ty špatné, onemocníme.

Když chceme začít posilovat imunitu, zaměřme se nejprve na střeva. Nejvyšší účinek má bakterie Lactobacillus  reuteri  Protectis. Nemá vliv jen na posílení imunity samotné, ale také ovlivní naše zažívání celkově. A co si budeme povídat. Se začátkem roku se dostaví i stres a strach z neznáma. Důsledkem pak bývají zažívací obtíže jako průjem či zvracení. A s nimi se nám bude také bojovat lépe, pokud budou naše střeva zdravě kolonizována.

Co na to naše babičky?

Než sáhnete po doplňcích stravy, dejte šanci přírodě a stravě, dle zkušeností našich babiček.

Probiotika nejen v tobolkách

Střeva lze osadit zdravými bakteriemi pomocí zakysaných mléčných výrobků, kysaným zelím nebo Kombuchou.

 Echinacea

Vyzkoušejte tinkturu z Echinacey v kombinaci s betaglukany, které najdete například v hlívě ústřičné.

Lichořeřišnice

Přírodní antibiotikum a skvělý zdroj vitamínů a minerálů. Hodí se nejen pro posílení imunity, ale také při prvních příznacích nachlazení.

Rakytník

Skvělým zdrojem vitamínů A, C, E a dalších látek je rakytník. Nejlepší je podávat jej ve formě sirupu nebo šťávy.

Zdravá strava

Zařaďte do dětského jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny, a také potraviny bohaté na vitamíny, vlákninu a stopové prvky.

Pomoc z lékárny

Když nechcete ponechat nic náhodě, zkuste imunitu posilovat také prostřednictvím doplňků stravy.

bty

Náš tip: Vyzkoušejte limitovanou edici oblíbených vitamínů The Simpsons.

Dárkové balení oblíbených vitamínů s příchutí tutti fruti. Děti v balení najdou praktické dárky, které se jim ve škole budou hodit – pravítko, rozvrh hodin a mini pastelky.

Žluté žvýkací tobolky dětem dodají potřebnou dávku vitamínů D, E a nenasycených mastných kyselin Omega 3. Nedalo mi, abych tobolku taky neochutnala, i když jsem se obávala staré známe chuti rybího oleje. Z tobolek je cítit jen maličko. My dospělí, kteří jsme jako malí rybí olej dostávali na lžičce ji tam ucítíme, ale ne moc. Ovocná příchuť tutti fruti ji dobře zamaskuje.

Nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA, které známe spíše pod souhrnným názvem Omega 3, patří mezi esenciální látky. Tedy takové, které jsou pro tělo nezbytné k jeho činnosti, neumí si je ale samo vytvořit a musíme mu je dodávat v potravě. Nejznámějším zdrojem Omega 3 mastných kyselin je rybí olej. Zkuste však dětem dát lžičku rybího tuku. Brrrr!

Děti tobolky užívají už asi 5 týdnů, jejich účinek naplno poznáme po nástupu do školního kolektivu. Chuťově nemají problém si je každý den vzít a i když byli u prarodičů, kde se nevyhnuly kontaktu s rýmou a nachlazením, vcelku odolaly. Slabé nachlazení se u jednoho z nich objevilo, ale opravdu jen mírné.

Teď je ale všechno jinak. BioPure DHA® je rybí olej zpracovaný a ochucený tak, že rybí (pa)chuť je zcela potlačena a zůstává jen přidaná lahodná chuť ovoce. Děti ho milují!