Nedejte zánětu močových cest šanci!

brusinky

Cystitida neboli zánět močových cest je nepříjemné onemocnění močového měchýře, močové trubice nebo močových cest. Infekce močových cest může probíhat v různých intenzitách, ale každý, koho toto onemocnění postihlo Vám řekne, že je velmi bolestivé. A současné počasí problémům s močovými cesty přeje. Buďte připraveni a nedejte nepříteli šanci!

Příčinou zánětu jsou nejčastěji bakterie. Některé z nich se v našem těle běžně vyskytují, problém nastane ve chvíli, kdy proniknou do močového ústrojí. Záněty  častěji postihují ženy, protože mají kratší močovou trubici. Ani mužům a dětem se ale nevyhýbají.

Příznaky

 • Časté močení
 • Bolest, pálení či řezání při močení
 • Časté nutkání na WC, i když se Vám „nechce“
 • Bolest v podbřišku
 • Bolest v bedrech
 • Zvýšená teplota
 • Zakalená moč

Jak se zánětem bojovat?

Prevence

 • Podporujte svůj imunitní systém
 • Oblékejte se s ohledem na počasí, ať neprochladnete.
 • Nesedejte si na studenou zem
 • Dodržujte správnou hygienu
 • Pozor např. na mokré plavky po koupání

Správný  pitný režim

Dostatečně pijte. Když nebudete tělu dodávat dostatek tekutin, nebude mít co vylučovat, moč bude koncentrovanější, bakterie se budou množit a nemohou z těla odejít pryč. Když budete dodržovat pitný režim, bakterie rychleji vyloučíte z těla.

Pozor na prochladnutí

Zůstaňte pěkně doma v teple. Vyvarujte se jakéhokoli prochladnutí, které oslabí Vaši imunitu a vytvoří tak půdu pro množení bakterií ve Vašem těle.

Brusinky

Pokud dokážete identifikovat hned první příznaky, zkuste se zánětu zbavit sami. Pomoci mohou brusinky, borůvky, ananas, jogurt a nápoj z jedlé sody.

Náš tip: Revital Kanadské brusinky Forte

Brusinky s D-manosou, extraktem z břízy a kopřivy příznivě ovlivňují funkci ledvin, močového měchýře a močové trubice.

Revital Kanadské Brusinky FORTE obsahuje vysoký obsah extraktu z plodů velkoplodých kanadských brusinek s garantovaným obsahem proanthokyanidinů patřících do skupiny flavonoidů, který jsou silnými antioxidanty. Společně s extrakty z listů kopřivy a břízy příznivě ovlivňují funkci ledvin, močového měchýře a močové trubice. Oba extrakty působí močopudně a napomáhají tak lépe vylučovat škodlivé látky z organizmu.

Už podruhé během krátké doby mě postihl zánět močových cest. Poprvé musela nastoupit antibiotická léčba, pití urologických čajů a užívání brusinek. Tentokrát jsem již rozpoznala hned první příznaky a začala s pitím čajů a užívání Kanadských brusinek Forte. Užívání 1 tablety denně po jídle několik dní bylo dostačující a tentokrát jsem se obešla i bez antibiotik.

Účinek rostlinných extraktů je navíc podpořen D-manosou, která je běžně obsažená ve většině doplňků stravy doporučovaných při potížích s močovými cestami. Výrobek je obohacen také o vitamin C, který příznivě působí na celkovou obranyschopnost organizmu.

Ani mužům se zánět močových cest nevyhýbá. Důležité je rozeznat hned první příznaky, nedělat hrdinu, přiznat si potíže a zajít do lékárny. Bez studu poprosit o vhodný přípravek s brusinkami a začít ho poctivě užívat. Nechodit ven „jen tak v tričku či košili“ i když jdete jen na minutku. Zůstat doma v teple, pít dostatek tekutin a užívat Revital Kanadské Brusinky Forte. Za pár dní jsem byl jako rybička.

Balení obsahuje 30 kapslí s vysokým obsahem koncentrovaného extraktu z plodů kanadských brusinek (1 kapsle = 500 mg extraktu = 10 g plodů brusinek).

2B

Kdy zajít k lékaři?

Když Vaše potíže trvají déle než tři dny, přidá se horečka, záněty se opakují, v moči se objeví krev nebo Vás bolí bedra, neotálejte a vyhledejte lékaře. Opravdu není na místě dělat hrdinu a snažit se se zánětem bojovat sami. Mohlo by to s sebou přinést daleko větší problémy. Podcenění může vést třeba k zánětu ledvin.