Nejlepší tipy, jak se připravit na sluníčko!

1

Téměř všichni se těšíme na léto, slunce, koupání, pláž,… Sluníčko ale umí být pěkně zrádné a může také pěkně bolet. Je třeba se tedy na jeho účinky pořádně připravit.

Regenerace pokožky

Přes zimu dostává naše pokožka taky pěkně zabrat. Většinou je pak unavená a bez jasu. Dopřejte jí tedy péči jako pro královnu. Začněte peelingem, který ji zbaví odumřelých buněk a krásně ji projasní.

Pokožku je třeba také hydratovat. Zvolte lehčí hydratační krém, který můžete používat přes celé léto.

Příprava pokožky vnitřně

Abyste svou pokožku na sluníčko dopředu připravili, vyzkoušejte Beta-karoten. Podpoří zhnědnutí kůže a opálení Vám také vydrží déle.

Náš tip: Vyzkoušejte Revital Super Beta – karoten.

Revital Super beta-karoten, nově s měsíčkem a sedmikráskou, vyniká komplexním složením 7 aktivních látek pro krásné bronzové opálení s dlouhotrvajícím efektem. Tyto příznivé účinky přináší specifický mix karotenoidů, extraktu ze sedmikrásky obecné a měsíčku lékařského, biotinu a antioxidačních vitaminů E a C.

Moje pokožka má sklon na sluníčku červenat. Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet Revital Super Beta – karoten. Sice jsem neočekávala žádné zázraky, byla jsem ale celkem příjemně překvapena. Pokožka mi sice po slunění mírně zrůžověla, rozhodně ale nepálila ani nijak nesvědila.

Polykací tablety Revital Super Beta-karoten neobsahují cukr a užívají se 1x denně při intenzivním slunění, jinak postačí 1 tableta obden. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Na účinky tohoto doplňku stravy jsem byla opravdu zvědavá. Když se vystavím sluníčku, pokožka hned zčervená. Začala jsem tedy pravidelně užívat Revital Super Beta-karoten a čekala, zda pocítím rozdíl. Kupodivu ano. Pokožka vůbec nezčervenala. Je třeba jej ale užívat poctivě a pravidelně.

Zjistěte svůj fototyp

Abyste správně odhadli dobu, po kterou smíte být na sluníčku a správně zvolili opalovací přípravek, je třeba znát fototyp své pleti. Ten je dán intenzitou pigmentace.

  • Fototyp 1– světlá pleť s pihami, která se lehce spálí a jen málokdy zhnědne. Doporučená doba slunění 5-10 minut.
  • Fototyp 2 – citlivá pokožka, která rudne a jen občas zhnědne. Doporučená doba slunění 10 -20 minut.
  • Fototyp 3 – normální pokožka, která na sluníčku jen výjimečně zrudne a dobře hnědne. Doba slunění je 20 – 30 minut.
  • Fototyp 4 – pokožka odolná proti slunění, snadno hnědne a téměř nikdy nerudne. Doporučená doba slunění je až 45 minut.

Vhodný opalovací přípravek

Vyberte opalovací prostředek vhodný pro Vaši pokožku. Nezapomínejte namazat ani obličej, uši, krk, nárty, dekolt či oční víčka. Pokud hledáte opalovací krém pro děti, vybírejte z těch, které jsou určeny právě pro jejich jemnou a citlivou pokožku.

Náš tip: Vyzkoušejte Ultra-hydratační krém na tělo a obličej SPF 50+

Ultra-hydratační krém speciálně vyvinutý pro dlouhotrvající hydrataci (24h) a ochranu před sluncem pro citlivou pokožku celé rodiny.  Nemastná a nelepivá textura, při které nevznikají bílé fleky a snadno a rychle proniká do pokožky. Je hypoalergenní a bez parabenů; vhodný také pro novorozence. Je dermatologicky a pediatricky testovaný.

Ultra-hydratační krém na obličej a tělo od Topicrem se jemně roztírá a krásně se vstřebá do pokožky. Je vhodný i pro citlivou pokožku dětí od těch nejmenších – nezpůsobuje žádnou nepříjemnou reakci. Pokožku před sluníčkem dobře ochrání. Ochranný faktor je 50+, což pro děti a jejich citlivou pokožku oceňuji.

Použití:

  • Rovnoměrně naneste na obličej a tělo před pobytem na přímém slunci.
  • Opakujte vždy dle potřeby, zejména při pocení a pobytu ve vodě. Vyhněte se očím.

1b

Dodržujte pitný režim a základní pravidla slunění

Při pobytu na sluníčku je třeba dodržovat pitný režim a pít průběžně. Nečekejte, až dostanete žízeň. Vyhněte se také prudkému slunci. Nechoďte na sluníčko mezi 11.-15. hodinou, kdy je sluneční záření nejsilnější. Nezapomínejte na sluneční brýle a pokrývku hlavy.