Nejzdravější je chůze

chuze

Nedostatek pohybu se odráží na kloubech a svalech, které pak ochabují a bolí. Léto je ideální příležitostí, jak s pohybem začít. Každý si dnes může najít aktivitu, která mu vyhovuje, odpovídá jeho věku a fyzické zdatnosti.

Nejpřirozenějším pohybem, vhodným téměř pro všechny, je chůze. Nepoškozuje klouby, vazy a nehrozí, že se u ní vážně zraníme.

Lidem, kteří pravidelně chodí, se lépe hubne, snižuje se u nich riziko onemocnění srdce a cév, riziko vzniku cukrovky, křečových žil, zlepšuje se spánek. Chůze má pozitivní vliv na psychiku – zlepšuje náladu, tvůrčí schop-nosti a odbourává stres.

Výhodou jsou také zanedbatelné náklady. Jedinou investicí, se kterou musíme počítat, jsou kvalitní sportovní boty.

Pokud nejsme zvyklí se příliš hýbat, je pravděpodobné, že se tělo bude na začátku trochu vzpouzet. Klouby i svaly mohou zabolet, což nemusí znamenat, že jim pohyb nedělá dobře. Pokud však bolest přetrvává nebo zesiluje, jde o varovný signál, který by nás měl spíše nasměřovat do ordinace lékaře.

I když patří chůze k nejbezpečnější aktivitě, může tu a tam dojít k nějakému úrazu.

Při nadměrné zátěži nebo nevhodně zvoleném terénu (například příliš tvrdý povrch) se totiž může přihodit, že si poraníme třeba Achillovu patu nebo způsobíme tzv. únavovou zlomeninu.

Voltaren_Forte_gel_150_g_CZ_R

Pomocníkem první pomoci, který se vyplatí mít po ruce při jakékoli sportovní aktivitě, je volně prodejný lék Voltaren Forte 2,32%.

Jde o gel určený k aplikaci na kůži, který zmírňuje zánět a otok při bolestivých stavech zad, při poranění svalů nebo kloubů. Ulevuje také od poúrazové bolesti šlach, vazů nebo při vymknutí kotníku. Dá se použít bezprostředně po úrazu i při rekonvalescenci. Přetrvávající bolest však neodkladně konzultujte s lékařem. Drobná bolest by nás od chůze neměla odradit. Jakmile naše tělo přesvědčíme, že mu pohyb prospívá, brzy nás odmění.

Více na www.voltaren.cz.

Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. Voltaren Forte 2,32% gel je lék na vnější použití. Obsahuje diclofenacum diethylaminum. V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111.

Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. ©2017 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.

Datum výroby materiálu: 6/2017