Nenechte opar zvítězit!

zdrave rty

Objeví se v tu nejméně vhodnou dobu. Právě tehdy, kdy se chystáte na důležitou schůzku, ples nebo večeři se svým partnerem. Tolik se těšíte a v den D pocítíte svědění na rtu. Co teď? Mastičku po ruce nemáte, tak zkoušíte tea tree olej, zubní pastu nebo led.

Opar je infekční onemocnění způsobené virem Herpes Simplex. Projevuje se drobnými puchýřky a má dva typy:

 • Typ I – projevuje se zejména na rtech
 • Typ II – původce hgenitálního oparu

Přenáší se přímým kontaktem nebo vzdušnou cestou. Nejnakažlivější je ještě před výskytem prvního puchýřku, až do zaschnutí v krustu.

Herpes Simplex typu I

Nepříjemné bolestivé puchýřky plné tekutiny, které se objeví na rtu. Výjimkou ale nejsou ani na nose nebo bradě. Vývoj oparu má několik fází:

 • Brnění a svědění rtu
 • Zarudnutí a tvorba puchýřků
 • Prasknutí puchýřků
 • Hojení

Proces hojení oparu na rtu je zdlouhavý, protože rty namáháme. Dojde tak k praskání a krvácení, které dobu hojení prodlužuje.

První pomoc

Když nemáte po ruce žádný přípravek z lékárny, mohou Vám pomoci tyto rady našich babiček.

 • Chlazení ledem – Přiložte kostku ledu na postižené místo a opar „zmrazte“.
 • Potřete jej zubní pastou, alpou nebo octem.
 • Potírejte Aloe Vera nebo Tea tree a olejem.
 • Přikládejte plátek česneku.

Cestě do lékárny se ale asi nevyhnete

Ideální je být připraven a mít přípravky proti oparům doma. V první fázi oparu jsou nejúčinnější acikloviry (herpesin, Zovirax), v další fázi pencikloviry (zkuste třeba tónovaný krém Vectavir). Léčbu podpořte doplňky stravy s L-lysinem, zinkem a vitamínem C.

herpenorm

Náš tip: Při prvních příznacích užijte Barnys HerpeNorm

Přípravek působí proti virům herpes, které při oslabené imunitě způsobují nevzhledné opary na rtech. Správně fungující imunitní systém viry likviduje. Herpenorm™ je kombinace zinku a L-lysinu pro intenzivní péči o vaše rty, když se dostaví první projevy svedění. Herpenorm™ svým rychlým nástupem překvapí.

Kombinace L-lysinu a zinku je ideální jako intenzivní péče o vaše rty.

 • Pokud HerpeNorm™ nasadíte už při prvních příznacích, opar se ve většině případů ani neukáže a pokud přeci jenom ano, tak v daleko slabší intenzitě a rychle zmizí.
 • HerpeNorm™ se užívá orálně a má opravdu vysoký stupeň zákaznické spokojenosti.

Dávkování:

Dospělí užívají 1 kapsli 2x denně, nejlépe nalačno.

Začněte s užíváním hned při prvních příznacích. Pokud se opar ještě naplno nerozvine, HerpeNorm zmírní celkový průběh. Při zvýšeném stresu mě opar nemine. Opakovaně jsem vyzkoušela hned nasadit HerpeNorm a vždy zabral. Jedinou výjimku tvořil „koutek“ po návštěvě zubaře. Tam byl účinek nižší.

Dodržujte hygienu

Opar je infekční nemoc, proto hrozí, že jím nakazíte i ostatní členy rodiny. Dodržujte základní hygienická pravidla. Vyhraďte si ručník jen pro sebe, skleničku a hrneček také. Až se oparu zbavíte, nezapomeňte také na výměnu zubního kartáčku.

S oparem k lékaři?

Když se oparu nezbavíte ani po více než 10 dnech, zvažte návštěvu lékaře. Problém může být ve snížené imunitě. Možná stačí doplnit některé vitamíny a bude po problému. Proč se zbytečně trápit a vyhazovat stovky korun za přípravky, které stejně nepomohou?