Není mléko jako mléko

O tom, že batolata a děti předškolního věku potřebují vyvážený a zdravý jídelníček není pochyb! V takovém jídelníčku by mimo jiné neměly chybět mléčné výrobky a mléko. Jedná se o významný zdroj vápníku, který podporuje správný růst a vývoj kostí, dodá dětem tolik potřebnou energii, bílkoviny a další látky, které jsou pro dětský organismus prospěšné.

Do jídelníčku dětí předškolního věku bychom měli mléko a mléčné výrobky zařazovat až 4x denně, přičemž 2 x denně by se mělo jednat o mléko v celkovém množství zhruba 300 ml.

Pro nejmenší děti (děti do 3 let) není kravské mléko ve větším množství zcela ideální (kvůli vyššímu obsah bílkovin a sodíku). K dispozici jsou batolecí mléka, jejichž složení je přizpůsobené výživovým potřebám dětí. Batolecí mléka jsou obohacena o vitamíny a minerální látky (např. vitamíny C a D přispívající ke správné funkci imunitního systému, vápník, který je spolu s vitamínem D potřebný pro správná růst a vývoj kostí u dětí, obsahují ale také třeba vlákninu GOS/FOS. Můžete je jako součást pestré stravy vašemu malému jedlíkovi nabídnout v rámci doporučených mléčných dávek v průběhu dne. Další dávky mohou pokrýt kysané mléčné výrobky, které jsou dobře stravitelné (např. jogurt či kefír).

Pokud si váš malý jedlík oblíbil batolecí mléko, můžete mu pro zpestření  vyvážené stravy nabízet lahodné Hami mlíčko pro jeho spokojené bříško i nadále – v předškolním nebo školním věku.

Povinné věty: Kojení je pro vaše dítě to nejlepší. Batolecí mléko může být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.