Nepodceňujte v létě zánět močových cest

intimni hygiena 2

Zánět močových cest, tzv. cystitidu, zažila snad každá druhá žena. Toto nepříjemné onemocnění se mnohem častěji vyskytuje v letních měsících a jedním z ohrožujících faktorů vedoucích ke vzniku cystitidy je dlouhý pobyt v mokrých plavkách. Mezi prvními příznaky se objevuje pálení až řezání při močení a bolesti v podbřišku. Léčení nenechávejte až na konec léta, zánět by se mohl rozvinout až do oblasti ledvin.

Pokud jednou žena toto onemocnění prodělá, je velmi pravděpodobné, že se infekce znovu vrátí. Nejvyšší riziko recidivy uroinfekce je do dvou měsíců po prodělaném akutním zánětu. „Infekce dolních močových cest může totiž velmi snadno přejít v infekci horních močových cest, tedy v zánět ledvin, který je již mnohem závažnějších stavem, vyžadujícím delší antibiotickou léčbu, často i hospitalizaci v nemocnici a pracovní neschopnost“, říká MUDr. Yvona Pichlíková z Urologické kliniky, Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Jak zánět močových cest vzniká?

Nejčastějším vyvolavatelem zánětů močových cest, tzv. cystitidy, je baktérie Escherichia coli, která se z močových cest někdy dostává velmi obtížně. Dokáže pevně přilnout ke stěně močového měchýře. Ženy trpí záněty močových cest daleko častěji než muži, což je způsobeno hlavně anatomií lidského těla. Oproti mužům mají ženy kratší a širší močovou trubici, která je navíc velmi blízko konečníku a poševního vchodu. Baktérie se tak snadněji dostanou vzestupnou cestou do močových cest. Zatímco u mladších žen a dívek jde většinou o cystitidy spojené s pohlavním stykem a gynekologickými infekcemi, u starších pacientek je infekce způsobena nejčastěji nekompletním vyprazdňováním močového měchýře nebo inkontinencí moči.

Léčba cystitidy

Klasickou léčbu antibiotiky by měla doprovázet i podpůrná léčba. Jako velmi účinná se ukázala kombinace unikátní trojkombinace bylin spolu s D-manosou. Zatímco monosacharid D-manosa pomůže hlavně při infekcích vyvolaných E. coli, speciální patentované složení tří bylin odstraní dalších až 70 bakteriálních kmenů z močových cest. Jedná se o extrakt z medvědice lékařské, dřišťálu indického a břízy bělokoré, které spolu s D-manosou tělu dodá doplněk stravy Cistibell. Toto složení působí nejen podpůrně, ale i preventivně a z Cistibellu tak dělá jedinečný produkt pro normální funkci močových cest.

Duální dávkování zajišťuje dodávání látek po celý den

Cistibell využívá pro zajištění dostatečného množství látek speciálního, tzv. duálního dávkování. To spočívá v tom, že pacient užívá denně dvě barevně od sebe odlišené kapsle. Bílá kapsle, která se užívá ráno, obsahuje D-manózu. Ve žluté kapsli na noc je patentované složení tří bylin. Extrakt z medvědice lékařské, berberin z dřišťálu indického a betulin z břízy bělokoré mají s D-manózou prokázaný synergický efekt. Na rozdíl od dosud používaných brusinek, Cistibell díky složení a speciálnímu duálnímu dávkování, napomáhá při léčbě zánětu. Díky speciálnímu dávkování jsou tělu dodávány látky po celý den. Výhodou používání bylin a rostlinných extraktů je minimální riziko nežádoucích účinků a bezpečné dlouhodobé užívání.
CISTIBELL CZ FINAL