Nepříjemné příznaky menopauzy a postmenopauzy lze zmírnit!

menopauza

Každá žena v období po čtyřicítce se dříve či později musí smířit poklesem hladiny ženských hormonů a s postupným vymizením pravidelného menstruačního cyklu, tedy s nástupem klimakteria, menopauzy. Období menopauzy a postmenopauzy se vyznačuje návaly horka, nespavostí, nervozitou, depresemi, poruchami trávení, vysokým krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu v krvi, zvýšeným rizikem infarktu, osteoporózy a rakoviny prsu či dělohy.

Nepříjemné příznaky menopauzy a postmenopauzy lze zmírnit náhradní hormonální léčbou, která má ale svá omezení a možná rizika pro vznik nádorů. Proto se stále častěji sahá k nehormonálním přípravkům na bázi rostlinných extraktů s obsahem fytoestrogenů, zejména isoflavonů.

Jedním z nejlepších přípravků na trhu je Femiflavom Forte, který obsahuje vyváženou a unikátní kombinaci aktivních složek, jejichž účinek je dále zvýšen mikronizací. Mikronizace výrazně zvyšuje a zrychluje příjem aktivních látek.

Femiflavon Forte extrakt Ostropestřce mariánského k zajištění správné činnosti jater a směsný extrakt z červeného jetele (a jerlínu japonského) pro menopauzální komfort k vyrovnání snížené hormonální hladiny (estrogenní efekt), extrakt semen vinné révy pro normální činnost kardiovaskulárního systému  – krevní tlak, vitamín B6 přispívá k regulaci hormonální aktivity, normální činnosti nervové soustavy a správné funkci imunitního systému.  Vitamín B12 se podílí na procesu dělení buněk a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Kyselina listová (folát) přispívá ke správné psychické činnosti, k normální krvetvorbě a také ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Účinek Femiflavonu Forte je tak díky unikátnímu složení velice komplexní a podporuje úlevu od příznaků spojených s menopauzou a post- menopauzou.

femiflavon

FEMIFLAVON FORTE 60 tbl.

Doplněk stravy

Preparát je určený pro ženy středního věku. Díky extraktu z červeného jetele je zejména vhodný pro zmírnění silných potíží při menopause. Optimalizovaná receptura zaručuje zvýšený obsah antioxidantů z hroznových semínek. Pravidelné používání přípravku dodává ženám středního věku blahodárný fitness/wellness pocit zdravého životního stylu.

Doporučené dávkování: 1 tableta 1 až 2x denně. Doporučujeme dlouhodobé užívání. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy.  Není určeno dětem a těhotným ženám .

Složení v 1 tbl.: aktivní látky: extrakt ostropestřece mariánského (Silybum marianum,plod) – 50 mg , extrakt vinné révy (Vitis vinifera, semeno – 50 mg, směs izoflavonoidů (extrakt červeného jetele, Trifolium pratense, květ a  jerlínu japonského, Sophora japonica, květ) – 40 mg, , vitamin B6 (pyridoxin-5′- fosfát )- 4 mg (285 % *DRHP), folát/kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová)  – 400 μg (200 % *DRHP), vitamin B12(kyanokobalamin) – 2 μg (80 % *DRHP), vitamin D (cholekalciferol) – 5 μg (100 % *DRHP), plnidlo (mikrokrystalická celulóza), protispékavá látka ( hořečnaté soli mastných kyselin) , směsná složka-potah tablety (hydroxypropylmethylcelulóza, mastek, polydextrosa, kukuřičný škrob, polyethylenglykol, uhličitan vápenatý, oxid železitý,  křemičitan draselno-hlinitý).

(*DRHP – denní referenční hodnota příjmu )