NOVINKA: Extra silná a dobře vstřebatelná Revital Rodinná Omega 3

omega ryba

Extra silné složení a výborná vstřebatelnost zdobí lékárenskou novinku s obsahem omega 3 nenasycených mastných kyselin. Pro lidský organizmus dobře vstřebatelná triglyceridová forma účinných látek (EPA a DHA) je tělu nejbližší, protože je přirozeně obsažená v přírodních zdrojích.

Omega 3 mastné kyseliny jsou pro náš organizmus nesmírně důležité. Nejvíce je potřebujeme pro udržení správného stavu srdce, krevního tlaku, mozku nebo zraku. Omega 3 mastné kyseliny jsou důležité také pro těhotné a kojící ženy – pro správný vývoj mozku a zraku plodu i kojeného dítěte.

Naše tělo si neumí omega 3 mastné kyseliny vyrobit samo, proto mu je musíme dodávat potravou, nebo doplňky stravy. A my přicházíme s velmi kvalitním produktem, který na trhu chybí. Revital Rodinná Omega 3 obsahuje extra silnou dávku EPA a DHA (550 mg) v jedné kapsli.

 Osobní doporučení a důležitost omega 3

„Během několika let jsem si ověřil na sobě i své rodině blahodárné účinky kvalitní omega 3. Proto ji chceme nabídnout také našim zákazníkům, kterým VITAR pomáhá vést zdravější život,“ říká generální ředitel VITARu Vladimír Polášek, jehož osobní doporučení najdete na každé krabičce Revital Rodinné Omega 3.

Předností tohoto doplňku stravy je také kvalita pravidelně testovaná v akreditovaných laboratořích a především pro lidský organizmus dobře vstřebatelná triglyceridová forma EPA a DHA. Právě tyto kyseliny české populaci chybí, protože konzumace tučných mořských ryb není dostatečná. Na nedostatek DHA upozornila také nedávná studie Státního zdravotního ústavu.

losos

Důležité omega 3 kyseliny Čechům chybí, pomoci mohou i doplňky stravy

Výsledky nejrůznějších průzkumů hovoří jasně – česká populace nemá dostatek omega 3 kyselin. Proč je to špatně, k čemu vlastně jsou, a kde je vzít? Přinášíme odpovědi i tip na nový doplněk stravy s dobrou vstřebatelností a extra silnou dávkou účinných látek EPA a DHA.

Pojďme nejdřív rozluštit, co vlastně znamenají nejrůznější čísla a zkratky:

Omega 3

  • jde o označení skupiny nenasycených mastných kyselin (součást tuků), které jsou prospěšné našemu zdraví
  • nejvíce je potřebujeme pro udržení správného stavu srdce, krevního tlaku, mozku a zraku
  • omega 3 mastné kyseliny jsou důležité také pro těhotné a kojící ženy – pro správný vývoj mozku a zraku plodu i kojeného dítěte
  • pro lidský organizmus jsou nezbytné, sám si je přitom nedokáže vytvořit – proto je nutné omega 3 doplňovat potravou nebo pomocí doplňků stravy


EPA a DHA

  • eikosapentaenová (EPA) a dokosahexaenová kyselina (DHA)
  • dvě nejvýznamnější z omega 3 kyselin

Nedostatek omega 3 v naší stravě

Když už víte, co je co, a proč jsou omega 3 kyseliny důležité, určitě se ptáte, kde je vzít. Ideálním zdrojem jsou tučné mořské ryby a mořské plody. Těch ale konzumujeme v Česku velmi málo a možná i proto figuruje Česká republika vysoko v žebříčku zemí s častým výskytem kardiovaskulárních chorob. Jak jsme si už řekli, omega 3 mají vliv na naše srdce i krevní tlak, proto jsou pro nás důležité. Jenže jíte alespoň dvakrát týdně lososa, makrelu, pstruha, tuňáka nebo pstruha? Pokud ne, velmi pravděpodobně budete mít omega 3 kyselin nedostatek.

Na nedostatečný příjem omega 3 poukazují vědecké výzkumy často. V únoru například přinesl Státní zdravotní ústav informaci o tom, že polovina českých maminek má v mateřském mléce nedostatek DHA (více zde). Dokosahexaenová kyselina přitom u těhotných a kojících matek přispívá ke správnému vývoji mozku a očí plodu a kojeného dítěte, a to při užívání alespoň 200 mg DHA denně.

Zmínit můžeme i další dávky, kterých je třeba, aby bylo dosaženo příznivého účinku na činnost mozku a zraku – 250 mg DHA, respektive 250 mg DHA a 250 mg EPA. Taková množství mnohdy z běžné stravy nemáme, zajistit ho ale může i rybí tuk obsažený v doplňcích stravy. Jenže je třeba sledovat nejen jeho množství, ale také kvalitu.

3D_REVITAL_OMEGA3_HR

 Omega 3 pro celou rodinu

Revital Rodinná Omega 3 nabízí extra silnou dávku EPA a DHA v jedné kapsli a spolu s ní i dobrou vstřebatelnost díky triglyceridové formě. Ta je tělu nejbližší, protože je přirozeně obsažená v přírodních zdrojích. Kvalita našeho nového doplňku stravy je navíc pravidelně testovaná v akreditovaných laboratořích a zmiňované množství 250 mg EPA a DHA najdete už ve dvou kapslích. Jedna kapsle obsahuje 330 mg EPA a 220 mg DHA.

Omega 3 vs. omega 6

Ještě zmíníme jedno nebezpečí, které na nás v běžné stravě číhá. Je to vysoký obsah omega 6 kyselin oproti omega 3. Vzájemný poměr těchto dvou skupin je přitom pro organizmus velmi důležitý. Čím více omega 6 přijímáme, tím více bychom měli mít i omega 3. Zatímco těch prvních je dostatek, druhých se nám nedostává. Alespoň ne z běžné stravy, na kterou jsme v Česku zvyklí, a tak poměr může činit klidně 10:1, zatímco ideál je 4:1 až 2:1. I proto je třeba na příjem omega 3 kyselin myslet.