NUROFEN: CÍLENÁ ÚLEVA OD BOLESTI PRO VAŠE DĚTI

^3F9268720AC71ADE02CFB634D414D8C9B788169EFFD97ABE07^pimgpsh_fullsize_distr

Je skvělé vědět, že bez ohledu na typ bolesti, jíž dítě trpí, mu Nurofen vždy poskytne cílenou úlevu od bolesti. Od bolestí hlavy po bolest bederní páteře, příznaky nachlazení, bolest v dutině ústní a horečku vám Nurofen pro děti díky šíři svého portfolia nabízí řešení. Úspěch léku Nurofen je výsledkem výzkumu a vývoje během více než 30 let. Jsme odborníci na bolest a jsme připraveni vám pomoci.

PŘÍBĚH LÉKU NUROFEN

PŘÍBĚH PŘEVRATNÉHO ÚSPĚCHU

Příběh začíná objevem ibuprofenu, účinné látky léčivého přípravku Nurofen. To vše se stalo v 60. letech minulého století, kdy se tři vědci pod vedením dr. Adamse z londýnské společnosti Boots Pharmaceuticals vydali na cestu za vývojem léku proti bolesti, který by lidské tělo snášelo lépe než aspirin – tehdy nejlepší lék proti bolesti.

Co objevili, bylo o hodně lepší. Ibuprofen dokázal utišit bolest a příznaky zánětu v celé řadě podmínek stejně efektivně jako aspirin, měl ovšem méně nežádoucích účinků. To dalo lékařům na celém světě alternativu, která se navíc ukázala být velmi účinná a užitečná.

IBUPROFEN: NUROFEN POD NEJRŮZNĚJŠÍMI KOMERČNÍMI NÁZVY

V roce 1969 byl ibuprofen poprvé uveden na trh, ovšem prodával se pouze na lékařský předpis. Jako volně prodejný lék s názvem Nurofen, byl ibuprofen na trh uveden teprve v roce 1983. Od té doby si získal uznání veřejnosti jako běžně dostupný účinný lék utišující bolest.

VÍCE ČASU NA HRANÍ. MÉNĚ ČASU V BOLESTECH

V roce 1998 značka Nurofen jako první na světě vyvinula lék utišující bolest pro kojence a děti s obsahem ibuprofenu. Byl uveden na trh jako Nurofen pro děti a poskytoval rychlou a účinnou úlevu od bolesti a horečky, a to dětem již od tří měsíců věku. Proto mnohé české matky nyní důvěřují léku Nurofen, když potřebují ulevit svým dětem od bolesti a horečky.

PŘÍBĚH POKRAČUJE

Stejně jako tomu bylo v případě vývoje ibuprofenu, i Nurofen stále hledá další způsoby jak Čechům poskytnout účinnou úlevu od bolesti. To se odráží ve stále se rozšiřující řadě produktů Nurofen určených pro specifické pacienty i příznaky, např. Nurofen Rapid 400 mg – poskytuje úlevu od bolesti a horečky dvakrát rychleji než standardní Nurofen (vhodný pro děti od 12 let).
Právě díky neustálým inovacím je Nurofen jedním z předních českých léků pro úlevu od bolesti podávaných perorálně. I nadále chceme rodičům i dětem pomáhat v boji proti bolesti, aby mohli žít a věnovat se nejrůznějším činnostem bez jakýchkoli omezení.

Jak zvolit správnou variantu léku? 

Portfolio Nurofen pro děti lze rozdělit na 2 segmenty podle věku dítěte – pro malé děti starší 3 měsíců a pro starší děti ve věku od 6 do 12 let.

Nurofen pro děti má právě takové složení, aby poskytoval vhodnou dávku léku pro malé i větší děti. Koncentrované složení, které je určeno těm starším, zmožňuje to, že dítěti stačí podat pouze malé množství léku, aby byl dostatečně účinný. Všechny produkty z řady suspenzí navíc obsahují jednoduchou dávkovací stříkačku, či lžičku, takže správné dávkování je pro vás i vaše dítě snadnou záležitostí.

Nurofen pro děti 2% suspenze (jahodová nebo pomerančová příchuť) je vhodná pro úlevu od běžných bolestí a horečky pro děti od 3 měsíců a 6 kg tělesné hmotnosti.

Nurofen pro děti 4% suspenze (jahodová nebo pomerančová příchuť) poskytuje úlevu od běžných typů bolesti a horečky dětem od 6 do 12 let.

Jaká je doporučená dávka pro moje dítě?

Doporučená dávka léku Nurofen pro děti závisí na tělesné hmotnosti a věku dítěte. Začněte výběrem produktu pro věkovou skupinu svého dítěte. Poté se podívejte do průvodce dávkováním v příbalových informacích, kde se dozvíte správné dávkování pro hmotnost a věk svého dítěte.

Dávky se mají podávat podle potřeby, každých 6–8 hodin, přičemž maximálně se mohou podávat 3 dávky během 24 hodin.

Úlevy od mírné bolesti lze někdy dosáhnout i bez nutnosti užívání léků. Dalšími způsoby, jak dětem pomoci, aby se cítily lépe, jsou mimo jiné:

  • objetí a uklidnění,
  • rozptýlení hrou, příběhem, sledováním televize,
  • použití chladivých či hřejivých polštářků nebo kousacích kroužků.

Kdy je potřeba navštívit lékaře

  • Léky mohou doščasně ulevit od bolesti, ale neřeší samotnou příčinu bolesti.
  • Pokud bolest, kterou dítě cítí, neustoupí během několika hodin nebo se zdá být velmi silná, případně je zjevné, že dítěti není dobře, je důležité navštívit lékaře.

Nurofen pro děti, Nurofen pro děti Jahoda, Nurofen pro děti 4% pomeranč a Nurofen pro děti 4% jahoda jsou léky k vnitřnímu užití.  Užijte ústy. Obsahují ibuprofen. Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Pokud příznaky přetrvávají, obraťte se na lékaře či zdravotnického pracovníka. Nepodávejte malým dětem mladším 3 měsíců. V případě dětí mladších 12 měsíců vyhledejte lékařskou pomoc.