NUTRILON. PRVNÍ HNED PO MAMINCE*

Narození miminka je přelomový moment v životě každé ženy. Stát se maminkou je nová zkušenost, kdy v sobě ženy objevují, kolik lásky, emocí a péče jsou schopny dát. Pouto, které se vytvoří mezi maminkou a novorozeným děťátkem, trvá celý život. Každá maminka své miminko miluje nade vše na světě a chce pro něj to nejlepší.

S kojením roste láska

Mateřské mléko představuje ideální zdroj výživy dítěte v prvních šesti měsících života. S kojením je spojen hormon oxytocin. Tento „hormon lásky“, jak je často nazýván, pomáhá zejména uvolňovat mateřské mléko z prsu. Hladina oxytocinu během kojení roste a jednoduše se dá říct, že čím více tohoto hormonu svému děťátku dáte, tím více ho díky společnému intimnímu kontaktu dostanete. Vaše vzájemná láska se samozřejmě neposiluje pouze kojením. Časté mazlení a objímání mají na produkci oxytocinu svou zásluhu.

Mateřské mléko pro zdravější budoucnost

Díky vyvážené stravě, správné životosprávě a dostatku podnětů se bude vaše děťátko rozvíjet, růst a poznávat svět. Zásluhu na tom má i mateřské mléko, jehož prostřednictvím kojenec přijímá prospěšné protilátky, které jsou důležité v boji s viry nebo bakteriemi. Období prvních 1000 dní života je zásadní nejen pro vývoj imunitního systému miminek. Díky kojení se snižuje pravděpodobnost vzniku ekzému, astmatu, alergií či obezity v pozdějším věku dítěte. Lékaři také upozorňují na fakt, že dlouhodobé kojení může fungovat jako prevence srdečních onemocnění v rané dospělosti.

Rozumíme mateřskému mléku

Kojení je nejpřirozenější způsob výživy, má velký význam pro matku i dítě. Již 40 let jsme experty ve výzkumu mateřského mléka. Náš tým více než pěti set odborníků zkoumá zázrak jménem mateřské mléko a vliv jeho jednotlivých složek na zdravý vývoj a imunitu miminek.

Podpora imunity a zdravého vývoje miminek

Má-li matka mléka méně, nebo není-li kojení možné, může při nedostatečném prospívání dítěte pediatr doporučit přikrmování. Nutrilon pokračovací mléko má novou patentovanou recepturu s jedinečnou klinicky testovanou směsí prebiotik GOS/FOS (v poměru 9:1) inspirovanou mateřským mlékem. Receptura byla vyvinuta pro podporu imunity a zdravého vývoje miminka. Nutrilon, jako všechna pokračovací kojenecká výživa, obsahuje vitaminy A, C a D, které přispívají ke správné funkci imunitního systému, kyselinu alfa-linolenovou podporující rozvoj mozku a nervové soustavy, vitamín D potřebný pro normální růst a vývoj kostí.

Prebiotika jsou nestravitelné součásti potravy. Prebiotické oligosacharidy jsou třetí nejvýznamnější složkou mateřského mléka a zjednodušeně řečeno jsou „stravou“ pro přátelské bakterie ve střevech.

* Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Potravina pro zvláštní výživu. Způsob použití a další informace na obalech a www.nutriklub.cz. *První hned po mamince – Nutrilon je nejprodávanější řada pokračovacích kojeneckých mlék na českém trhu v součtu dat dle Nielsen Czech Republic a IQVIA Solutions a.s., souhrnný objem za období 02/2018-01/2019. **Jediné mezi nejprodávanějšími řadami pokračovacích mlék. ***Nutrilon, tak jako všechna pokračovací kojenecká výživa, obsahuje vitamíny A, C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému; kyselinu alfa-linolenovou podporující rozvoj mozku a nervové soustavy; vitamín D potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí.