Ochrana pokožky během pobytu na horách

^2784139976B52B23A2A153FE688A196D06418A06D98908050B^pimgpsh_fullsize_distr

Během zimy a především během pobytu na horách je organismus, včetně pokožky, celkově vystaven větší zátěži. Nadmořská výška, střídání teplot, mráz, vlhkost vzduch a v neposlední řade i UV záření na pokožku působí intenzivněji než v létě.

Čím výše se na horách pohybujeme, tím větší intenzita UV záření dopadá na naši pokožku. Sníh navíc odráží až 85 % UV záření přímo do naší tváře. Proto by měl být opalovací krém součástí každého horského vybavení. Předejdeme tím začervenání, spálení a poškození pokožky UV zářením.

V péči o pleť je třeba prioritně zajistit ochranu pokožky před mrazem a dodat ji potřebnou hydrataci. Vlivem výkyvů teplot, dochází ke zvýšené dehydrataci a bez doplnění vody, bude pokožka více podrážděná, reaktivní, budou se na ni vyskytovat šupiny a jemné vrásky.

Ideální kombinací jsou proto přípravky, které zajistí maximální bezpečí v ochraně před UV zářením, ale také textury, které pokožku ochrání, hydratují a zajistí potřebný komfort na horách.

La Roche-Posay už několik desítek let pomáhá předcházet poškozením kůže, která jsou vyvolána působením UV záření a zabývá se vědeckými výzkumy v této oblasti. Díky tomu nabízí velmi účinné a širokospektré filtry s ochranou před UVA/UVB zářením potvrzené klinickými studiemi.

Řada Anthelios nabízí řadu přípravků, které lze mít stále sebou díky praktickému balení, v texturách, které vyhovují všem typům pleti. Součástí řady je široký výběr přípravků na obličej, rty i oční okolí. Lze si vybrat z bohatých textur krémů, fluidních nebo gelových textur, dokonce i v zabarvených provedeních, pro příjemný efekt a korekci.