Omega 3 – nezbytné látky, které je potřeba tělu dodávat

omega 3

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny nám ve stravě obvykle chybí, pokud nejíme mořské ryby alespoň 2x týdně nebo nekonzumujeme velké množství rostlinných zdrojů jako je lněné semínko či ořechy. Aby naše strava byla co do obsahu omega kyselin vyvážená, poměr mezi omega -6 mastnými kyselinami přítomnými zejména v rostlinných olejích a omega – 3 mastnými kyselinami by měl být 2:1.

Bohužel tomu tak ve většině případů není a nezřídka bývá běžně tento poměr v rozmezí 10-15 : 1, což je špatně. Takové vychýlení poměru pak vede k podpoře prozánětlivých procesů v těle, narušení tukové rovnováhy  a neprospívá srdci a cévám.

Nejlepším zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou ryby, resp. rybí olej jako živočišný zdroj omega -3  mastných kyselin známých pod zkratkami EPA a DHA. Rostliny totiž obsahují pouze  omega-3 kyselinu pod zkratkou ALA, která se teprve v našem těle štěpí na EPA a DHA. Přeměna ALA na EPA a DHA v těle je velmi omezená a probíhá pouze ze 2-3 %. Rostlinných zdrojů musíme tedy sníst až 50 x více, abychom dosáhli stejného efektu jako v případě konzumace rybího oleje.

Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA působí blahodárně na srdce a cévy, DHA prospívá očím a psychice. Protože je DHA součástí nervové tkáně, je důležitý její přísun také v období těhotenství a kojení, kdy se rychle vyvíjí nervový systém dítěte. Nedostatečný přísun DHA může vést až k poruchám pozornosti a učení dětí v budoucnu….

2

Jedním z nejkvalitnějších a nejbohatších zdrojů omega-3  na trhu je novinka Omega Ultra forte s několika výhodami :

  • Obsahuje vysoce koncentrované Omega-3 ( 560 mg čistých EPA+DHA v jedné tobolce) a zároveň minimum balastního tuku. Proto stačí užívat jen 1 tobolku denně na rozdíl od řady jiných podobných výrobků
  • Tobolka je menší a tedy snadno polykatelná, vhodná i pro děti, které nemají rády ryby
  • Kromě stanovení těžkých kovů a jiných legislativou stanovených parametrů, díky nadstandardnímu speciálnímu měření v akreditované laboratoři je zde garantována nepřítomnost celého spektra nejčastěji se vyskytujících pesticidů. To je záruka absolutní čistoty produktu vhodného jak pro těhotné,  kojící ženy a  děti, tak i pro náročné spotřebitele, ať již to jsou kardiaci, diabetici, starší lidé nebo ti z nás, kteří prostě chtějí doplnit a vyvážit stravu žádoucím způsobem.

Využijte právě nyní speciální  a časově omezené akce Pilulky – Omega Ultra forte 60 tob. + Omega Ultra 30 tob zdarma!