Oslabená imunita -jak neprobudiť zákeřný virus herpes simplex

Herpes simplex je známý virus a většina z nás s ním už bojovala, ať už to bylo na rtech nebo jiných částech těla. Místo kde se tento virus tlačí ven oteče, zčervená, je cítit takové mravenčení, které se postupně mění na neutuchající bolest.

Vytvoří se puchýřky, které když prasknou mokvají a když zaschnou, vytvoří se ošklivá strup. Tento proces trvá několik dní. Vše závisí na velikosti puchýřků a od reakce imunitního systému. Místo prvního průniku do těla je vždy stejné, s tím kde se nadále bude herpes objevovat. Už víme jaké jsou příznaky oparu, jak dlouho ho máme na těle nebo peru, ale také bychom si mohli ozřejmit jak mu předejít, nebo se nám už na těle objeví jak se ho rychle zbavíme.

Co je vlastne herpes?

Pro začátek herpes je virové onemocnění kůže. Pokud ho nevidíme ve formě puchýřků, neznamená, že ho nemáme v sobě. Není vidět neboť spí – přebývá v latentním stavu a čeká na impuls. Impuls na probuzení tohoto viru může být – silné sluneční záření, mráz, silné fyzické a psychické vypětí, stres, strach a oslabená imunita.

Jak herpes zastavit?

Zastavit tenhle virus během jeho největší síly je oslabeným imunitním systémem přímo zoufalé. L-lysin je esenciální aminokyselina tělo si ji neumí samo vytvořit), jejíž organismus nemá nikdy dost, protože se ve velkém v těle spotřebovává. Podílí se na vytváření a posilování imunitního systému, má velký význam jako stavební aminokyselina při tvorbě svalových vláken. Hraje důležitou roli při vstřebávání vápníku do kostí a chrání cévy před ukládáním nánosů tvorbě aterosklerických plaků. K lokální léčbě je vhodná šťáva z cibule nebo z česneku.

V domácím prostředí existují rovněž praktiky, jak se herpesu rychle a hlavně účinně zbavit. Tuto nepříjemnou záležitost můžeme spolu s dávkováním L-lysinu léčit také pomocí jemného nanášení octa pleťovým tamponem nebo tyčinkou, které máme běžně doma. Účinky octa jsou příznivé na vysušení herpesu, čímž je urychlené hojení a odpadnutí krusty. Naopak, za méně účinné můžeme zase považovat různé krémy, které herpes promašťují a tím podporujeme mokvání a pomaleji hojení tohoto virového onemocnění. Také je velmi účinný česnek, kteří slouží jako přírodní domácí antibiotikum. V tomto případě jej můžeme použít potíráním herpesu vícekrát za den, nebo pro konzumaci. Nejúčinnější je však kombinovat oba způsoby, čímž dosáhneme lepší účinek a rychleji mizení herpesu.

Kdy třeba L-lysin užívat?


L-lysin se doporučuje nejen na posílení imunitního systému, ale je třeba jej užívat hned při prvních příznacích oparu. Svým účinkem zabrání dalšímu rozmnožování virů a rychle eliminuje onemocnění z postiženého místa.