Otevřená fakta o INKONTINENCI

Ive

Slovo inkontinence se v současnosti skloňuje ve všech pádech. Proč? Odpověď je jednoduchá. Nechtěný únik moči neboli inkontinence, bere mnohým ženám chuť do života, omezuje je v jejich koníčcích a často zasahuje jejich intimní život.

Inkontinence není dnes tabu!

Nechtěný únik moči může potkat ženu v takřka jakémkoli věku, nejčastěji ale bývá spojen s těžkým porodem, menopauzou, dlouhou a velkou fyzickou námahou nebo jako následek různých onemocnění. Také proto je tento problém doménou spíše starších žen, které si už prošly zmiňovanými fázemi života.

Co je spouštěč?

 O inkontinenci mluvíme, je-li porušena souhra svalů v oblasti pánevního dna. Buďto ochabne svěrač v močové trubici nebo se stane svalovina močového měchýře dráždivější a to vede k předčasným stahům měchýře.

Velmi častou příčinou inkontinence je menopauza, tedy pokles hladiny estrogenů v organizmu ženy. Takzvaná stresová inkontinence, tedy únik moči, ke kterému dochází například při kašli, smíchu, kýchnutí, zácpě nebo fyzické námaze, patří mezi obvyklé typy úniku moči provázející toto období. Naštěstí se tento problém dá zmírnit nebo dokonce zcela vyřešit několika způsoby.

Nepřežívejte – žijte zase naplno!

Inkontinence nemusí být nutně stigma, které svou nositelku zbaví veškerých sociálních kontaktů, koníčků a chuti na sex, je možné proti ní účinně bojovat. Prvním a zásadním krokem je návštěva lékaře, který vyhodnotí typ inkontinence a navrhne další postup. Skvělého pomocníka v boji s touto komplikací můžete nalézt rovněž v lékárně. Pokud si nevíte rady s výběrem, poohlédněte se po takovém, který neobsahuje hormony a je šetrný a bezpečný pro ženský organizmus.