Ovesná koupel pomáhá s kožními problémy

Ovesná koupel_článek_foto1
Dermatologové jsou dlouhodobě velmi spokojeni s účinkem Ovesné koupele pro děti i Ovesné koupele s konopným olejem, které vyrábí firma TOPNATUR s.r.o. Při léčbě dětí s kožními problémy využívají tyto koupele v dětských lázeňských léčebnách na mnoha místech České republiky.

Děti včetně těch nejmenších se ve specializovaných zařízeních zbavují pomocí koupelí z ovsa nepříjemných atopických ekzémů, lupénky, akné, suché pokožky a jiných dermatitid. Stejně příjemnou lázeň mohou nachystat maminky pro své nejmenší také doma. Ovesné koupele jsou snadno k sehnání a jejich příprava je jednoduchá.

Vysoký obsah betaglukanů pro ochranu pokožky

O blahodárných účincích ovsa na lidskou pokožku se ví už celá staletí. Ve starých knihách našich babiček běžně najdeme recepty na léčbu podrážděné pleti novorozenců pomocí louhované ovesné slámy a ovesných zábalů. Nechybí ani rady, jak tuto koupel dopřát miminkům při svědění kůže, výskytu alergií nebo pupínků. Oves je zkrátka léty prověřenou klasikou, její léčebné účinky potvrzují také moderní vědecké studie ústavů z celého světa.

„Oves je jedna z nejstarších obilnin vůbec. Na pokožku působí blahodárně především díky vysokému obsahu betaglukanu. Ten stimuluje tvorbu kolagenu a elastenu v pokožce, podporuje buněčnou imunitu a chrání tak pokožku proti nepříznivému vlivu volných radikálů. V ovsu najdeme také značné množství zinku, který působí proti ekzémům a jiným kožním onemocněním. Nechybí ani vitamíny a minerální látky, takže koupel z této obilniny je pro děti velmi vhodná“, vysvětluje účinky ovsa MUDr. Jana Rydlová, vedoucí lékařka dětských léčeben Lázně Luhačovice.

cof

Blahodárná koupel do 2 minut

Ovesnou koupel dopřávají svým dětem mnohé maminky také doma. A nejen při léčbě kožních problémů svého nejmenšího. Díky ovesné koupeli je dětská pokožka také příjemně hebká a vláčná.

Balení ovesné koupele pro děti obsahuje 6 sáčků s ovesným extraktem. Obsah sáčku stačí jednoduše vysypat do ohřáté vody, nechat rozpustit a koupel pro miminko je připravena. Po ukončení lázně se pokožka neoplachuje, pouze jemně osuší. Do koupele lze přidat i různé druhy olejů.

Účinky ovesné lázně se projevují nejdříve po třetím vykoupání miminka, ale již po prvním koupání je pokožka krásně hebká a vyživená. Více o společnosti TOPNATUR i o ovesné koupeli najdete na www.topnatur.cz.