Pan Pilulka testuje: Bezdotykový teploměr Thermoval Baby

baby thermoval teplomer

Určitě to znáte. V noci se probudíte a zjistíte, že Vaše dítě je nějak „rozpálené“. Ale je noc a budit se Vám ho jen tak nechce. Co když se pletete? Řešením jsou bezdotykové teploměry. A jeden z nich, Thermoval Baby od společnosti Hartmann, jsme vyzkoušeli.

Když byly děti malé, jeden podobný teploměr jsme už doma měli. Na jeho měření se ale vůbec nedalo spolehnout. Od té doby jsme používali klasický digitální teploměr.

Jak děti rostou, je poměrně složité je v noci probudit, změřit a pak je znovu poslat spát. Chtěla jsem tedy bezdotykovým teploměrům dát ještě jednu šanci. A vyplatilo se.

teplom

Zprvu jsem s teploměrem zase bojovala. V návodu se sice píše, že teploměr bychom měli držet ve vzdálenosti 3-5 cm od těla a měřit teplotu na čele nebo spánku. To se ale ukázalo jako mírně nepřesné. Přesnější bylo teploměr držet přímo na těle. A pokud si dítě hrálo poblíž zdroje tepla, čelíčko nenabízelo úplně správné hodnoty. V ten okamžik jsme měřili v jamce pod krkem – a světe div se, měření odpovídalo kontrolnímu měření běžným teploměrem. Odchylka byla 0,1°.

Nedalo mi to a hledala jsem rady jak správně měřit teplotu bezdotykově. Na stránkách Thermoval.cz jsem zjistila, že nemám teploměr držet na jednom místě, ale během měření, které trvá cca 3 vteřiny přejet od středu čela ke spánku. A to byla přesně ta rada, kterou jsem potřebovala. Shodou okolností mi v té době dvě ze tří děti onemocněly a tak teploměr prošel zatěžkávací zkouškou.

bty

Pokud si nevíte rady, je ještě jedna možnost, jak zjistit, co děláte špatně.  Můžete využít bezplatnou zákaznickou linku 800 100 150, kde Vám každý všední den od 8.00 do 16.00 pomohou zodpovědět Vaše otázky.

Teploměr Thermoval Baby lze ale využít ještě dalšími způsoby. Rodiče kojenců jistě ocení možnost změřit teplotu kojenecké lahve nebo vody ve vaničce. No a další využití – lze s ním měřit také teplotu v místnosti.

Co musím vyzdvihnout, je pouzdro na uložení teploměru, které je součástí balení. Teploměr je tak bezpečně uložený a nestane se Vám, že ho omylem zapnete apod.

bty

Klady a zápory:

  • + Když se s ním naučíte, jednoduché a rychlé měření
  • + Možnost změřit nejen tělo, ale i teplotu vody nebo teplotu nápoje
  • + Pamět naměřených hodnot
  • + podsvícení displeje
  • + pouzdro na uložení
  • musíte si najít optimální metodu použití

Thermoval teploměry:

Tělesná teplota je důležitým ukazatelem zdravotního stavu každého z nás. Proto by měl být v každé domácnosti spolehlivý a přesný teploměr. Thermoval jsou teploměry od společnosti HARTMANN-RICO, které splňují ty nejnáročnější požadavky.