Pan Pilulka testuje: Dětský olej Frei Öl

ovesna koupel topnatur

Dětská pokožka je velmi jemná a citlivá. Je pětkrát tenčí než pokožka dospělých. Vyvíjí se až do 3 let věku a proto nedokáže našim nejmenším dopřát tu správnou ochranu. A to je jeden z důvodů, proč bychom se výběru přípravků pro péči o dětskou pokožku měli věnovat opravdu pečlivě.

Kůže je největší orgán našeho těla. Chrání nás před poraněním, vnějšími vlivy, Uv záření a mnoho dalšího. Ta dětská, která se stále ještě vyvíjí ale neplní tyto funkce ještě na 100%. Už od malička bychom tedy dětské pokožce měli věnovat zvýšenou péči. Jedním z přípravků, který dětské pokožce věnuje kompletní péči je Dětský olej Frei Öl.

Dětský olej Frei Öl

Je určen i pro tu nejcitlivější dětskou pokožku, včetně pokožky atopické. Vyživuje ji po dobu až 8 hodin.

Obsahuje pouze 5 pečlivě vybraných přírodních složek: 4 přírodní oleje + vitamín:

  • BIO slunečnicový olej – bohatý na omega-6, posiluje lipidový film pokožky a udržuje potřebnou mastnotu
  • Ovesný olej – bohatý na omega mastné kyseliny, dlouhodobě vyživuje a chrání dětskou pokožku
  • Olej z jader švestek – lehký olej užívan jako přírodní parfém, vůně marcipánu
  • Olej ze semínek černého rybízu – obsahuje gama linolenovou kyselinu, půsoí proti zápalu a vyhlazuje a regeneruje pokožku
  • Vitamín E – přírodní antioxidant

S oleji od značky Frei Öl jsem se seznámila v těhotenství, kdy jsem používala Frei Öl olej pro těhotné. Dětský olej Frei Öl je stejně skvělý jako ten pro těhotné. Má příjemnou vůni, pokožka je po něm jemná a hladká. Používala jsem jak na pokožku své dcery, tak na svou pokožku, která jemnou péči také potřebuje.

1

Dětský olej Frei Öl lze využít nejen jako olej na dětské tělíčko. Lze jej využít také jako prevenci proti dětským opruzeninám nebo na dětskou seboreu. Maminky, které svým dětem dopřávají kouzla kojeneckých masáží jej využijí také pro masáž dětského tělíčka, nejen po koupeli. Lahvička není skleněná, proto je olej lehký a snadno se s ním manipuluje a je vhodný i na cesty.

Olej je velmi příjemný, má jemnou vůni. Pěkně se vstřebává. Osvědčil se nám i při šupinkách ve vláscích, s nimiž jsme zatím neúspěšně bojovali. Lze jej vzít i do přebalovací tašky a mít jej s sebou třeba na plavání, protože lahvička není ze skla a nemusíte se tak bát, že se rozbije.